Marc Jacobs Divine Decadence | perfumy i opinie
  • Marc Jacobs Divine Decadence

Marc Jacobs Divine Decadence znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


Marc Jacobs Decadence Divine

Ze sporym opóźnieniem piszę o zimowej propozycji marki Marc Jacobs - Divine Decadence


Zapach po przelotnym teście wydał mi się niezbyt ciekawy, a na pewno znacznie bardziej tuzinkowy od klasycznych Decadence. Później jeszcze przyszła pora na kolejne testy nadgarstkowe, a w końcu zdecydowałem, że trzeba przysiąść i napisać recenzję.

Perfumy Divine Decadence anonsowane są jako lżejsza, bardziej roziskrzona wersja klasyka. W sporej mierze jest to prawdą, choć brak nuty śliwki sprawia, że oba zapachy różnią się w dużym stopniu i na dobrą sprawę powinny być rozpatrywane jako byty niezależne.

Reklama perfum Marc Jacobs Divine Decadence

Przy takim podejściu Divine Decadence  to woń po prostu waniliowa z mocno zaznaczoną nutą szampańską w stylu nadzienia znanych rogalików sprzedawanych na 7 dni tygodnia. Podobieństwa idą jednak dalej, ponieważ Marc Jacobs też zdaje się nasycony sztucznościami niczym konserwantami naszpikowano rzeczone rogale. To zaś sprawia, że kompozycja jest raczej płaska, mało zmienna i może nużyć.

Sytuacji nie ratują nuty kwiatowe, które są dość niemrawe i syntetyczne oraz szafran, którego ocieplająca moc została sprowadzona do podgrzania nuty waniliowo-szampańskiej.

Marc Jacobs Divine Decadence

Divine Decadence to perfumy, o których nie ma potrzeby pisania elaboratów. To prosta woń, chemiczna, ale też nie ma tu jakieś głębokiej tragedii, ponieważ nuty powoli się zmieniają i wykazują (jakieś minimalne) oznaki życia. Sam pomysł z akordem szampańskim też nie jest najgorszy, choć zawsze mogłoby być lepiej.

Opinia końcowa  o Marc Jacobs Divine Decadence


Pod względem poziomu nowa wersja nawiązuje do klasyka, czyli trochę dobrego, trochę złego...


Nuty: szampan, wanilia, kapryfolium, kwiat pomarańczy, bergamotka, irys, gardenia, szafran, akord ambrowy
Rok premiery: 2016
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 100 mL
Trwałość: dość dobra, około 6-7 godzin

3 komentarze:

  1. W ogóle perfumy Marca Jacobsa są albo syntetyczne, albo nie trwałe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Landrynka z nutą szafranu. Kupiłam na przekór nazdeluxowej recenzji, żeby się miło rozczarować i... miłego zaskoczenia nie było. Szkoda, bo liczyłam, że choć raz Marc Jacobs zagości na stałe w moim repertuarze.

    OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz nie zapomnij się podpisać - choćby imieniem (zwłaszcza, jeśli oczekujesz mojej odpowiedzi).