Six Scents, Series: One, No. 5 Illicit Sex

Czyż to nie dziwne, że zarówno Piątka Chanel jak i Piątka Six Scents zawierają zabójcze aldehydy??? Jakoś nie chcę wierzyć, że to prosty zbieg okoliczności. Fanem Chanel nie jestem, aldehydów tym bardziej. A tu dodatkowo wmieszano w to różę w olbrzymiej ilości.

Na tym recenzja powinna się skończyć. No.5 nie jest absolutnie zapachem moich marzeń i przewidywań (ze wzrostem numeru rosła atrakcyjność zapachu0 do tej pory). To są perfumy bez przekazu, sztuczne, różane, nie do zniesienia. Całkowicie się rozmija to z moimi upodobaniami. Nie potrafiłbym docenić i odkryć kunsztowności tego zapachu, bo mój nos kurczy się w fizjologicznych spazmach.

No.5 wrzyna się kolcami w skórę, świdruje różą i absolutnie nie daje sobie szansy. Jego opis na tym blogu powstał jedynie przez zamierzenia opisania wszystkich Six Scents. Do bólu kobiecy, skrajnie syntetyczny, nieprzyjazny, wręcz wrogi.I na nic się zda nabywanie miękkości w czasie. Róża w tej formie do mnie nie przemawia. Jeśli królowa kwiatów to bardziej intymna, subtelna, niemal niewidoczna jak ta w Costesie, albo leśna i żywiczna jak w Lyric. Ta w No.5 jest typowa do bólu. I na końcu to nudne i przewidywalne, pudrowe połączenie z piżmem, które dodaje wrażenie "róży kwiaciarnianej".

To po prostu nie są moje rejony badań. Dobrze, że poznałem Piątkę, ale jakbym nie poznał nic by się nie stało. Kolejny różano-aldehydowo-piżmowy koszmarek...

Nuty: bergamota, aldehydy, pieprz, gałka muszkatołowa, róża, benzoin, olibanum, drzewo cedrowe, piżmo
Rok powstania: 2008
Twórca: Philippe Roques

Komentarze