L'Artisan pokaże nam nową twarz tuberozy- Nuit de Tubereuse | perfumy i opinie
  • L'Artisan pokaże nam nową twarz tuberozy- Nuit de Tubereuse

Kompozycja, którą wykona nie kto inny tylko Bertrand Duchaufour będzie się nazywać Nuit de Tubereuse. Wszystkie składniki mają zostać wkomponowane w rdzeń kompozycji- absolut tuberozy, który sam w sobie jest jednym z najcenniejszych składników używanych w obecnej perfumerii.

Inspiracją jest letnia noc w Paryżu, czyli nic nadzwyczajnego. Romantyczne popłuczyny o magii, zmysłowości i "achach i ochach" nad Sekwaną. Dużo ciekawiej zapowiada się harmonia Bertranda, w której skład wejdą m. in.: kardamon, goździki, różowy pieprz, cytrusy, kwiat pomarańczy, ylang-ylang, róża, mango, arcydzięgiel, drzewo sandałowe, palisander, piżmo oraz benzoin i janowiec. Głowa ma być symfonią przypraw, później na plan mają wejść kwiaty. Przy tworzeniu kompozycji użyto olejku różanego i jej absolutu. Trochę wieje pomysłem Parfum d'Empire (3 Fleurs), ale i tak będzie to ciekawe zapewne, bo z drugiej strony stoi różany szczyt Ducha- Paestum Rose.

Wraz ze wprowadzeniem Nuit de Tubereuse wycofana zostanie klasyczna (podobno mega hardcorowa) tuberoza. Przypominam, że podobnie sprawa miała się z hawańską wanilią, która zastąpiła klasyczną.

Przy okazji polecam blog L'Artisana- http://lartisanparfumeur.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz nie zapomnij się podpisać - choćby imieniem (zwłaszcza, jeśli oczekujesz mojej odpowiedzi).