Nowość (News): Eau d'Italie Au Lac (extra in Eng) | perfumy i opinie
  • Nowość (News): Eau d'Italie Au Lac (extra in Eng)

On the Isolino, a tiny island in the heart of Lake Maggiore in Northern Italy, lies an elegant nineteenth-century villa surrounded by a luscious garden amid placid lake waters. This was inspiration for Au Lac (By the lake): a fragrance that tells of a passionate love affair in a gorgeous Italian garden in the middle of summer, the air filled with the scent of flowers and surrounded by the peaceful waters of a lake.

To create these exquisitely beautiful notes Eau d’Italie has worked with nose Alberto Morillas (not Berti) :(, to deliver a fragrance capable of blending the deep beauty of a truly feminine floral into the vibrant, dynamic frame of a Futurist painting.

Po raz kolejny Nie muzyczna pięciolinia udowadnia, że jst w stanie wyprzedzić takie sławy jak NowSmellThis czy Scented Salamander i z dumą dzierżyć tytuł najlepszego magazynu o perfumach w Polsce.

Jako pierwszy na świecie mam przyjemność ogłosić, że nowy zapach Eau d'Italie nazywać się będzie Au Lac, czyli "przez jezioro". Tytułowym jeziorem jest Jezioro Maggiore w północnych Włoszech i jego wspaniała wyspa- Isolino z dziewiętnastowieczną rezydencją. Taka jest inspiracja a teraz więcej o samym zapachu.

Jest to pierwsza kompozycja Eau d'Italie przeznaczona dla kobiet i pierwsza, której nie wykonał Bertrad Duchaufour. Tym razem stery oddano Alberto Morillasowi, co niestety pewnie nie wyjdzie na dobre. Au Lac to perfumy wybitnie kwiatowe, więc wśród nut próżno szukać przypraw i drew.
Producent tak deklaruje skład:
- nuty głowy: wodna lilia, liście gorzkiej pomarańczy, liście figi
- nuty serca: osmantus, róża, jaśmin
- nuty bazy: drzewo cedrowe, papirus, ambra

Poczekamy i zobaczymy, ale obejdzie się chyba bez rewelacji.

2 komentarze:

  1. To ciekawe, bo nie kojarzę takiej wyspy na Lago Maggiore. Ze zdjęcia mogę wnioskować, że chodzi o wyspę Isola Bella. Rozumiem, że ta informacja pochodzi z ich materiałów promocyjnych, tym wieksze moje zdziwienie. Tak czy inaczej gratuluję "wyprzedzenia konkurencji" i naprawdę profesjonalnego bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nazwa "Isolino" widnieje w materiałach jakie otrzymałem z Eau d'Italie. Specjalistą od geografii Włoch nie jestem, ale przekazuję tylko to co mam napisane.

    OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz nie zapomnij się podpisać - choćby imieniem (zwłaszcza, jeśli oczekujesz mojej odpowiedzi).