Sobotni przegląd tygodnia (3) | perfumy i opinie
  • Sobotni przegląd tygodnia (3)

Największym newsem minionego tygodnia jest przyjazd do Polski wielkiej gwiazdy, która zostanie już na stałe...
W Horn & More zamieszkała Tilda Swinton. Cenowo pobiła Toma i Rossy, i żąda za siebie 330zł/50ml

Tegorocznym eksportem Lutensa będzie Cuir Mauresque, co niestety spływa po mnie całkowicie, bo skóry nie trawię.

Pojawiły się w końcu szczegóły dotyczące dwóch najnowszych zapachów Santa Maria Novella, które powstają w celu uczczenia 400-setnej rocznicy powstania oficyny. Są to:
- 1612 Porcellana zainspirowana Dalekim Wschodem; pośród nut odnajdziemy m. in. białe kwiaty, kardamon, anyż, galbanum i drzewo cedrowe;
- 1612 Ottone, które dla odmiany czerpie z bogactwa Północy i zbudowane jest z takich nut: petitgrain, róża, bergamota, oregano, cynamon, goździki, pieprz, drzewo sandałowe, drzewo cedrowe oraz żywica olibanum.
W ramach marudzenia powiem, że przewidywana cena to 170 euro.

Andy Tauer szaleje i znowu przypomina o swoich dwóch nowych kompozycjach, z których ciekawie zapowiada się kolejna skoncentrowana róża o nieustalonej jeszcze nazwie (“Une rose fruitée” lub “Une rose vermeille”). Ma to być mariaż róży z owocami, choć deklaruje Szwajcar, że ulepu uniknie. Jest też Gabriel, który ma być wonią zielono-kwiatową z konwalią.

Karine Vinchon stanie za nową wetiwerową kompozycją L'Artisan Parfumeur. Przypomnę, że Karine jest autorką pierwszej organicznej wody tej marki, ale na szczęście wetiwer nie ma być organikiem, więc jest nadzieja na dobry zapach.

Creed zapowiada wypuszczenie do wiosny 2011 czterech zapachów:
- Aventus, którego premiera już niebawem, ma być zapachem drzewnym w męskim stylu (a to oznacza, że prawie na pewno będzie to porażka totalna);
- Woods and Spices (ma być dostępny w wersji ekskluzywnej we wrześniu)
- White Flowers (planowana premiera to listopad)
- Original Cologne (to zapach już na 2011 rok)

Premiera najnowszego zapachy Byredo (który to już ich zapach w ostatnim czasie? Piąty? Szósty?) ma się odbyć w czerwcu.

Viktor & Rolf wypuścili nowy zapach Flowerbomb Summer La Vie en Rose, który jest już chyba w Polsce dostępny i niedługo na pewno zagości na "Nie Muzycznej...". Wąchałem przelotem i nie można mu zarzucić braku charakteru, bo jest "jakiś".

Poza wspomnianą premierą Tildy w Horn & More w Polsce żadne inne wejście nie miało miejsca. Wspomnę, że zbliża się terminalna decyzja ws. wejścia Editions de Parfums Frederic Malle do Polski... Przypomnę, że marka jest przedmiotem zainteresowania zarówno Galilu jak i Quality. Wszystko rozstrzygnie się już niedługo, bardzo niedługo.

Na LuckyScent pojawiły się nowe zapachy: Costamor Dulcess, Penhaligon's Eau de Cologne i Orange Blossom oraz Profumum Ninfea. Dość ciekawie przedstawia się propozycja Costamor zawierająca m. in. migdały, kokos, wanilię, kremowe piżmo, sandał. To może być przebój w kategorii słodko-kremowej...


Informacje za:
The Scented Salamander
Now Smell This
Forum O Perfumach
Forum Basenotes
Andy Tauer
Osmoz.com
i wywiad własny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz nie zapomnij się podpisać - choćby imieniem (zwłaszcza, jeśli oczekujesz mojej odpowiedzi).