Butik Mood Etro Home, ul. Mokotowska 46, WarszawaTo pierwszy na świecie butik, gdzie włoska firma Etro prezentuje tylko akcesoria i artykuły do wnętrz... no i jako jedyne miejsce w Polsce oferujące całą linię zapachową Etro. O samej marce wkrótce, a dziś zajmiemy się tym magicznym źródłem na warszawskim Śródmieściu.

O tym, że duma Mediolanu zawitała do Polski dowiedziałem się przypadkiem przez wzmiankę w Newsweek'u. Po paru dniach, znowu przez przypadek, poznałem osobiście jedną z właścicielek butiku. Od słowa do słowa i okazało się, że ich oferta zapachowa Etro jest tak szeroka jak żadnego innego miejsca w Polsce. Obok traumatycznego Magot stała ekskluzywna seria R (Relent, Resort, Raving). I co ja wtedy mogłem zrobić? Pobiegłem w podskokach, bo zanosiło się miejsce kolejnej zapachowej rozpusty w Warszawie.

Sam butik jest mały, ale świetnie zagospodarowany, w każdym calu. (wnętrze zostało zaprojektowane przez jego właścicielki: Dorotę Kuć i Karinę Snuszkę, które są znanymi warszawskimi architektami wnętrz). Kiedyś nad wejściem połyskiwał napis Etro Home, który dziś jest zmieniony na Mood Design (jeśli mnie pamięć nie zawodzi). Wchodzę!

Mijam wielkie łóżko, świetne poduchy na nim, sto tysięcy innych rzeczy obok niego. Obok jakiś fotel lub krzesło, na nim kolejny biały owłosiony gadżet... Wow! Gadżet się poruszył. Okazało się, że to ochroniarz, który strzeże wejścia do części pachnącej butiku. Bodajże miał czerwoną kokardę zawiązaną na szyi i ogólnie miał dość pokaźny "szczek". I to mimo niewielkich rozmiarów. Pozwolił przejść dalej (przy okazji informuję, że luksusowe akcesoria dla psów też są dostępne tutaj).

A wiadomo, ja jak dziecko w sklepie ze słodyczami. Słodycze, czyli w tym wypadku linia perfum Etro, stoją na stole w pitagorejskim porządku. Oczywiście najpierw rzuciłem się na Palais Jamais (pisałem o nim tu KLIK), później na Magot- tej dwójki byłem ciekaw najbardziej. O ile po lewej na półkach jakieś zupełnie, z mojego (nosowego) punktu widzenia, nieciekawe przedmioty leżały, o tyle po prawej wszystko zajmują zapachy. Są świece oraz zapachy do pomieszczeń. Ze świec polecam szczególnie mocno Misto Bosco- fenomenalna przynajmniej w niuchu bezpośrednim (w nutach między innymi sosna, jagody i żywice). Pierwszy raz w swoim życiu zobaczyłem travel-spray'e Etro (4 x 10 mL).

Przy okazji dostałem katalog z perfumami. I wiecie co Wam powiem... Żadna, dosłownie żadna inna firma na świecie nie ma tak dopracowanych opisów swoich kompozycji. Oprócz słów są kapitalne fotografie i cytaty znanych myślicieli. Czyta się to wszystko i ogląda jak baśnie Andersena. Teraz już wiem, że autorem jest sam Kean Ulderico Edmund Etro, który w rodzinnym biznesie odpowiada za kreację artystyczną.

Ochrona mnie wypuściła bezboleśnie ;), dostałem próbki interesujących mnie zapachów, wyżej wspomniany katalog (plus kolejny z akcesoriami) i ogólnie wrażenie po wizycie w tym miejscu pozostało fenomenalne. Bez najmniejszego zawahania przypinam butik Etro na Pachnącej Mapie Warszawy.

Miejsce jak najbardziej godne rekomendacji. A świecę Misto Bosco przyniesie mi Mikołaj.


Mood Etro Home
Adres: ul. Mokotowska 46
Otwarte: poniedziałek-piątek 11-19, sobota 11-16
Marki perfumeryjne: Etro
Posiada wyróżnienie "Skrzydła Albatrosa". 

Wszystkie zdjęcia oprócz katalogowych pochodzą z domosfera.pl

Komentarze

 1. Przechodziłam tam wiele razy, ale chyba na nadmiar klientów nie narzekają??

  OdpowiedzUsuń
 2. A, i jeszcze znasz może jakieś przykładowe ceny?

  OdpowiedzUsuń
 3. I lokalizacja dogodna ,co ma znaczenie szczególnie dla przyjezdnych;)
  Ochroniarze z kokardami to niezwykle nowatorskie rozwiązanie ale pełne uroku i budzące respekt ,większy niż nie jeden lichy wymoczek z niedopasowanym mundurku z dumnym napisem "ochrona" ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. * Miejsca, gdzie sprzedaje się produkty luksusowe nigdy nie są zatłoczone. Cen niestety nie pamiętam, ale zakładam, że są na poziomie standardowych dla Etro w Polsce

  * Skarbku- biały piesek to świetny pomysł. Tym bardziej, że wybitnie korzystnie komponuje sięz wystrojem sklepu. :)

  * Piotrze, niestety nie wiem czy możliwa jest sprzedaż przez internet. Podaję maila, gdzie można o takie sprawy zapytać: info@mood-design.pl

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy Mood dalej istnieje?

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak istenieje, byłem ostatnio, miła obdługa i duży wybór zapachów !!!!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać