Escentric Molecules 03... Wetiwer kontratakuje...

 EDIT: Recenzje zapachów Escentric Molecules 03 napisał tutaj KLIK

Nowa seria Escentric Molecules to zawsze wielkie wydarzenie, bo ich nowe produkty są lansowane na rynku sporadycznie... Każda premiera to oczekiwanie, emocje oraz na koniec- spełnienie albo zawód.

Po Iso E Super i Ambroxanie tym razem Geza wraca do korzeni. Wraca dosłownie, bo głównym składnikiem serii trzeciej będzie octan wetiwerolu (vetiveryle acetate)- składnik otrzymywany w procesie destylacji korzenia wetiwerii pachnącej. I właśnie tę ingrediencję, w swojej czystej formie, będzie dane nam posmakować w Molecule 03.

Znacznie ciekawiej przedstawia się za to Escentric 03. Zgodnie z zasadą "ukorzenienia", Schoen w każdej z trzech podstawowych nut umieścił jakiś podziemny fragment rośliny. W nutach głowy mamy korzeń imbiru, w sercu korzeń irysa, w bazie- wspomniany już korzeń wetiwerii. Oprócz tego każdy z nich podkreślił innymi składnikami. Sam Schoen mówi, że Escentric 03 ma być zapachem pełnym przypraw, ale świeżym z wyczuwalnymi szyprowymi konotacjami.

Oba zapachy w listopadzie pojawią się w Polsce w perfumerii GaliLu.

Molecule 03
Nuty: octan wetiwerolu

Escentric 03
Nuty: irys, wetiwer, imbir, jaśmin, herbata, skóra, drzewo sandałowe, papryka, drzewo cedrowe, piżmo

Fot. nr 1 i 2 z press info Escentric Molecules

Komentarze

 1. To nie jest perfumeria, tylko szarlataneria.
  p.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak się sklada, że na galilu nie dam nic powiedziec, bo sama kupuje tam czesto perfumy. kazda z pań jest kompetantna, mila i zawsze dobrze doradzi.
  mowie o Warszawie, bo nie wiem jak w innych miastach.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie wiem o co chodzi w poście powyżej mojego, ale wetiwer mnie bardzo zainteresował :D Oby tylko na mnie pachniał, bo się molekuły do tej pory z moją skórą nie bardzo lubiły ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak tylko się pojawi w GaliLu obiecuję recenzję. Zapowiada się chyba najciekawiej ze wszystkich Molekuł.

  A w komentarzach powyżej to sam się zgubiłem trochę... Chyba komuś się nie podoba idea Molekuł i dlatego pisze o szarlatanerii, a druga osoba chyba odebrała to za atak na GaliLu i postanowiłą stanąć za perfumerią... Choć sam nie wiem. Ufam, że p. rozwinie swoją myśl.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow... a mogę zapytać skąd masz info? Zapachy zapowiadają się uroczo. Wetiwer kocham

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak, nie chodziło o jakąś perfumerię, tylko bardziej o "perfumiarstwo" (?). Mam na myśli, że danie jednego składnika nie tworzy jeszcze kompozycji zapachowej, nawet, jeśli jest to ciekawy zabieg marketingowy. Moje typy na następnych siedem Molekuł: Cetalox Leavo, Bois Ambrene Forte, Kephalis, Cashmeran, Palisandin, Cedramber, Glaxolide (hehe...) - wszystkie brzmią tajemniczo i wystarczająco alchemicznie :))
  ps: cząsteczka nazywa się: octan wetiwerylu, ew. wetywerylu.

  p.

  OdpowiedzUsuń
 7. * Anonimowy drugi od góry- spokojnie, to nie atak na GaliLu :)

  * Anonimowy (dwa nad tym komentarzem)- z oficjalnej informacji prasowej marki Escentric Molecules

  *P.- zamiast się wymądrzać poszukaj w źródłach.
  Vetiver acetate, vetiverol acetate, vetivert acetate i vetiveryl acetate to synonimy jednego i tego samego związku: (4,8-dimethyl-2-propan-2-ylidene-3,3a,4,5,6,8a-hexahydro-1H-azulen-6-yl) acetate.

  I błagam, podpisujcie się choćby jakąś literą. Odpisywanie anonimom wprowadza zamęt.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czepiam się, bo nie jest tak, że w polskim języku nie mam precyzyjnych określeń na takie egzotyczne związki. Chemia substancji zapachowych w naszym kraju ma 60-letnią historię, lekko licząc. Szanujmy więc to, że octan: wetiwerylu, cedrylu, geranylu, santalilu, cytronellilu... :)
  p.

  OdpowiedzUsuń
 9. HEJ M01 MNIE ZACHWYCILY
  TERAZ ROBIE JE SAM I NIE WYDAJE KASY NA TA SCIEME
  M02 PORAZKA TEZ ROBIE JE W DOMU SA O 300% LEPSZE NISZ GEZA S ZROBIL.
  NIEDLUGO BEDE ROBIL M03
  ZAPRASZAM 100ML 180 PLN :-)
  TANIOCHA
  PAWEL 242

  OdpowiedzUsuń
 10. PRZEPRASZAM ZA BLEDY MAM DYSLEKSJE ITD...
  ALE PERFUMY ROBIE SWIETNE!!!
  PAWEL 242

  OdpowiedzUsuń
 11. Próbowałem wszystkich zapachów firmy Escentric, ale NIC nie pobije Molecule 01.Reszta to popłuczyny po Mistrzu. Wypuszczając Molecule 01, producent nie przypuszczał, że staną się takim hitem. Potem uderzyła woda sodowa do głowy i zaczęły się eksperymenty z uszlachetnianiem. A wyszło, jak wyszło. Średnio...
  Pozdrawiam
  Mariusz

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać