GaliLu wysyłkowo udostępnia próbki

Jak się dowiedziałem, jest możliwość zamawiania próbek z perfumerii GaliLu Olfactory.
Zamówienia składa się telefonicznie pod numerem: 22 628 30 00
Koszt przygotowania próbki to 10 zł plus 7 zł kosztów przesyłki.

Próbka jest dekantem o pojemności 2 mL.

Komentarze

 1. 10zł zdzierstwo straszne, no chyba ze leją po 2ml...

  Czarny Blondyn.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ceny w granicach 6-12 zł za próbkę to norma. Poniżej można mówić o okazji, powyżej o zdzierstwie.

  Ja na Lucky kupuję 0,7 mL za 4 $- to normalna cena i wcale nie uważam jej za zdzierstwo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale niedawno piałeś ze zabroniłbyś sprzedawac próbek na allegro. To all nie można, ale Galilu może zdzierać?

  OdpowiedzUsuń
 4. Też nie mogę się z Tobą, Marcinie, zgodzić – częściowo. Bo o ile rozumiem ceny próbek z Quality (7zł) czy krakowskiej Lulua (6zł) i – ostatecznie – jestem w stanie zaakceptować powiedzmy 1/100 wartości flakonu, to tyle nie zgadzam się na podany przez Ciebie przelicznik. Aktualny kurs dolara wnosi ok. 2,85zł, co znaczy, że za niecały mililitr perfum płacimy jakieś 11,4 zł. Tylko że: dla przeciętnego Amerykanina 1 dolar w kieszeni znaczy tyle samo, co dla Ciebie czy dla mnie 1 złotówka. Więc Amerykanin kupujący próbkę za 4$ ma wrażenie identyczne, jakie miałby Polak, nabywając takową za 4zł mimo, że dla Polaka jej względna wartość jest blisko trzykrotnie większa. Jeśli kupujemy próbki na Lucky, to albo jest ich mniej, albo robimy to rzadziej – z powodu ich ceny właśnie (chyba, że nie musimy liczyć się z kosztami :) ). Więc nie zgadzam się w Twoją opinią. Poza tym, skoro Lulua czy Quality mogą, to czemu nie Galilu? ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie to perfumy w G. kosztują 1000 złotych za 100ml? To jakiś obłęd jest.
  A.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie sądzicie że narzekanie o to czy próbka kosztuje 7, czy 10 zł, jest trochę poniżej pewnego poziomu? Tak jakby oburzać się że samochody Ferrari są za drogie. To nie jest chleb czy woda, a luksusowe perfumy.

  A nawet pomijając to, dla mnie na przykład "wycieczka" do Warszawy, aby powąchać coś w Quality, wiąże się ze stratą kilku godzin i pieniędzy na paliwo/pociąg.
  Pod każdym względem, bardziej opłaca mi się zamówić próbki i dostać je do domu, oszczędzając tak na prawdę czas i pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 7. kiepsko że tylko telefonicznie..

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten tytuł "wysyłkowo udostępnia". Przecież po prostu SPRZEDAJE

  OdpowiedzUsuń
 9. X - jeśli będę chciała kupić felgę albo drążek zmiany biegów od Ferrari, wtedy przyznam Ci rację. :) Bo my, na litość Boga!, mówimy o PRÓBKACH, nie o całych flakonach.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiedźmo, masz rację.
  Oferta Galilu to w większości ceny ok. 400 złotych za 100ml. Np. 6 złotych za próbkę byłoby ok (z zyskiem około 50%)
  W Lucky kupuje się próbki, których w Polce nie można dostać

  OdpowiedzUsuń
 11. Droga Wiedźmo, myślę że Twoje porównanie nie jest trafne. Bo kupienie sobie felgi do Ferrari, to tak jakby kupić tylko jeden składnik perfum, ogólnie bez sensu, bo sens ma tylko całość ;)

  Bardziej porównałbym kupienie próbki do wypożyczenia Ferrari na jeden dzień aby przetestować przed zakupem zobaczyć jak się prowadzi, jak się czujemy za kierownica i ile kobiet pada z wrażenia na ulicach ;)

  Jasne, próbka służy do promowania zapachu, ale podtrzymuje moje zdanie jakie wyraziłem powyżej.

  OdpowiedzUsuń
 12. W takim razie poproszę piętnaście deko Ferrari. ;)
  Porównanie z wypożyczeniem auta jest niezłe - choć bardziej adekwatne do wypożyczenia całego testera perfum. I nie wiem, jak jest u Ciebie, ale mnie żadna perfumeria nie zaufała na tyle, by się na coś takiego zgodzić. ;) Wpuszczają mnie "za ladę", ale testera nie wypożyczają. ;P Bo żądanie dziwnych (pewnie znacznie większych niż jedna dycha) byłoby wówczas całkowicie zrozumiałe, ale tylko jako zastaw.

  Masz do tego pełne prawo; zupełnie, jak ja do mojego. I pewnie oboje mamy trochę racji, a trochę się mylimy. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Marcin, jakie te próbki? Jaka pojemność? W atomizerze?

  OdpowiedzUsuń
 14. Oczywiście, ja nie przypisuję sobie prawa do absolutnej słuszności.
  Rozmowa oparta na porównaniach jest całkiem ciekawa, mimo że nic z niej nie wynika:)

  Wiem ze flakon sam w sobie ma swój urok, ale nie jest potrzebny do testowania samych perfum.
  Choć muszę przyznać ze idealnie było by gdyby wszystkie próbki miały atomizery.

  OdpowiedzUsuń
 15. wydaje mi sie że nie ma wielkich powodów do oburzania sie - próbki w Galilu są lane pod sam korek, a te ich fiolki mają na oko 1,5-2 ml, tak więc próbki sa większe niż w Quality czy Lului...inna sprawa to kiepska szczelność tych fiolek, korek często luźno "wychodzi" a zapach łatwo wietrzeje.
  zaczarowany piernik

  OdpowiedzUsuń
 16. WITAM WSZYSTKICH! Aby zakończyć Wasze (wydaje mi się ,że trochę niepotrzebne) "przekomarzanki słowne" i burzenie się powiem W KOŃCU to co wiem na powyższy temat.
  Jakieś dwa dni temu napisałam do Galilu list z pytaniem o próbki Tam-Dao i innych interesujących mnie zapachów. Dostałam wiadomość od Galilu następującej treści:
  "Pani Alicjo koszt próbki (2ml) to 10zl + 7zl za przesyłkę pocztową. Najczęściej są to próbki odlewane. Jest tylko jedna marka, z której to zapachów nie możemy wykonywać próbek- Frederic Malle.
  Pieniądze proszę przelać na ten numer konta:
  06 1750 0012 0000 0000 1196 3102
  w tytule przelewu proszę wpisać, że jest to opłata za próbki oraz swoje imię i nazwisko.
  Próbki są wysyłane raz w tygodniu, zazwyczaj w środę.
  Proszę również o maila z danymi do wysyłki."

  Jedna WAŻNA uwaga!!!- najpierw pisałam na oficjalny adres Galilu - email: sklep@galilu.pl (kontakt mailowy podany w zakładce KONTAKT na oficjalnej stronie GAlilu :-) ) i odpisano mi, że jeśli chodzi o próbki czy zapachy to trzeba kontaktować się z Galilu Olfactory - adres mailowy : olfactory@galilu.pl. I to właśnie stamtąd dostałam to co Wam zacytowałam. Wystarczyło po prostu (albo AŻ) do nich napisać! :-)) Kontakt jest naprawdę miły i bardzo szybki.


  Marcinie! Jeśli masz osobisty kontakt z Galilu to może dobrze by było zaproponować im by te dane podali na swojej oficjalnej stronie - kontakt do Galilu Olfactory i to o próbkach.

  OdpowiedzUsuń
 17. Czemu Galilu nie może wykonywać próbek F. Malle? Czyżby firma nie życzyła sobie?

  OdpowiedzUsuń
 18. "A to nie są atomizery?"

  tak wyglądają (przynajmniej ja tylko w takich dostawałam) - http://niemuzycznapieciolinia.blogspot.com/2010/09/dwie-probki-quality-missala-vs-galilu.html
  piernik

  OdpowiedzUsuń
 19. * Anonimowy, Wiedźmo- próbki w GaliLu jak się okazało są olbrzymie- 2 mL- tak dużych nie robi nikt, są prawie 3 razy większe od tych z Lucky.

  * Piotrku, powyżej mojego komentarza masz link do posta z wyglądem próbki.

  * Alicjo, kontakt mailowy czasami zawodzi. Mnie powiedziano, że lepiej telefonicznie potwierdzić zamówienie. Rozmawiałem z Właścicielką i informacja o zamawianiu próbek powinna się niedługo pojawić na stronie.

  * Anno, Editions de Parfums Frederic Malle to bodaj najbardziej wymagająca dla kontrahentów marka. Lista ich żądań jest taka duża, że głowa mała...

  * Pierniku, dzięki za linka. Sam o nim zapomniałem niemalże.

  OdpowiedzUsuń
 20. Faktycznie nie jest źle - 2ml jest OK, szkoda, że Malle'a nie wysyłają, miałem ochotę próbki obu Bigarade zamówić sobie.....

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać