Montale Aoud Musk oraz Roses Elixir

Montale zaprezentowało w tym roku trzy nowości. Pierwszą był fenomenalny kadzidlak- Full Incense, o którym już pisałem. Dziś krótko o dwóch pozostałych: Aoud Musk i Roses Elixir.

Montale Roses Elixir

Przypomina trochę Miss Dior Cherie. Totalnie mainstreamowy. Ładny. Rozpoczyna się nutą musu truskawkowo-poziomkowego. Troszkę kwaśny, ale nie za bardzo. W końcu owocowe brzmienie zostało podkręcone wyraźnymi cytrusami. Roses Elixir może sprawiać wrażenie troszeczkę niedopracowanego, bo obok tych czerwonych nuty czuć też chaotyczną wanilię, która zmiękcza kompozycję i trwa od początku do najgłębszej bazy. Rola róży będącej tytułowym składnikiem została ograniczona przez inne rodzaje kwiecia. Według mnie dominujący w tym aspekcie jest jaśmin a nie róża, ale może to wynik kaprysu mojej skóry i nosa. Wypada jeszcze wspomnieć, że sam zapach jest mało słodki. Zarówno owoce, kwiaty jak i sama wanilia stoją po kwaśnej i raczej wytrawnej stronie... szczególnie jeśli porównujemy do ulepów, które uwijają się w podobnych klimatach.

Nuty: róża, truskawki, cytrusy, jaśmin, kwiat pomarańczy, ambra, piżmo, wanilia
Rok powstania: 2010
Twórca: Pierre Montale
Cena, dostępność, linia: zapach niedostępny w Polsce; za 50 mL wody perfumowanej zapłacimy na luckyscent.com 90 $Montale Aoud Musk

To zapach bez żadnej historii. Marny, nijaki, rozwrzeszczany, bez pomysłu. Oczywiście wersja traumatyczna oudu tutaj występuje, znana zresztą z innych zapachów Montale. Trochę przybrudzona piżmem i gnijącym wetiwerem. Nie ciekawego.
Nuty: heban, oud, wetiwer, ambra, szafran, piżmo
Rok powstania: 2010
Twórca: Pierre Montale
Cena, dostępność, linia: zapach niedostępny w Polsce; za 50 mL wody perfumowanej zapłacimy na luckyscent.com 120 $

Fot. nr 1 i 3 z luckyscent.com
Fot. nr 2 z parnasse.com

Komentarze

 1. Łukaszu... przykro mi, ale Twoją erotyczną propozycją nie jestem zainteresowany. Zima już się kończy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż, piękne zapachy budzą w człowieku dzikie żądze, vide pachnidło Suskind'a. Padłeś ich ofiarą:P
  Sandacz

  OdpowiedzUsuń
 3. Montale Aoud Musk - ale się dostało mojemu ulubionemu zapachowi. oj. jest wyraźny, trwały, jakiś - przynajmniej na tle popularnyh perfum z perfumerii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej Naz! Poszukuje mgiełki perfumowanej do włosów czy recenzowałeś jakieś?
  Pozdrawiam
  Marry
  mlekowaniliowe@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać