Perfumy magmowe z bryłką lawy i wodą z lodowca wulkanicznego

"W listopadzie na rynku islandzkim pojawiła się nowa linia perfum inspirowana… wulkanem Eyjafjoell. Tym samym, którego kwietniowa erupcja sparaliżowała całą Europę.
W skład perfum wejdzie woda z lodowca znajdującego się na samym szczycie wulkanu Eyjafjoell. Na pomysł stworzenia zapachu wpadła Sigrun Lilja Gudjonsdottir, szef i główna projektantka marki Gydja Collection.

- Kiedy rozpoczęła się erupcja wulkanu, nagle wpadłam na pomysł, aby dostarczyć trochę islandzkiej natury do domów – wyjaśniła projektantka. – Wtedy też zrodził się pomysł wykorzystania wody z lodowca, jako dodatku do perfum – dodała.

Cytrusowy zapach, nazwany EFJ Eyjafjallajoekull został wyprodukowany w Grasse na południu Francji. Do każdego flakonu zostanie dołączony kawałek zaschniętej lawy.

W nazwie perfum pojawiły się litery EFJ – tym skrótem będą mogły posługiwać się osoby niemogące wymówić pełnej nazwy perfum. Mieszanka EFJ Eyjafjallajoekull pojawiła się na islandzkim rynku w połowie listopada. Gudjonsdottir ma nadzieję, że nowy zapach podbije również rynki zagraniczne."


W najnowszym Newsweek'u możemy zobaczyć zdjęcie flakonu.


Fot za  business-opportunities.biz
Info za forbes.pl

Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam za usunięcie komentarza, ale to jest informacja jeszcze nie dla wszystkich. Wiem, że nie podałaś jej świadomie, ale na wszystko przyjdzie czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. z magmowych zapachow malo ktory moze sie rownac a fahrenhaitem absolut. jedna z niewielu perelek w sieciowych perfumeriach, ktora mialaby swoje grono wyznawcow wsrod niszowcow... :)

  da_markos

  OdpowiedzUsuń
 4. czyzby marka wchodziła do Polski(skoro usunołeś Marcinie Komentarz)


  -wierny czytacz

  OdpowiedzUsuń
 5. *Da_markos. Faktycznie F absolutny to majstersztyk. Wydaje mi sięjednak, że zostaniewycofany z rynku, bo o porstu nie znajdą się na niego chętni. Jest zbyt niszowy

  *Wierny czytaczu... Tak marka potencjalnie może wejść do Polski, ale nie ta, o której traktuje ten post. Inna. Jak będę znał konkrety to od razu będę informował.

  OdpowiedzUsuń
 6. Prosze zwrocic uwage na marke sharp, ktora ponoc sprawia lodowe wrazenie....Dostepne w Les Senteurs w Londynie: Sharp, Smart i jeszcze jedna... Wesolych Swiat!

  OdpowiedzUsuń
 7. Korekcja: Andrea Maack: Sharp, Smart i Craft.

  OdpowiedzUsuń
 8. * O,dzięki. Zapachy zapowiadają się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać