Świeczki o męskich zapachach... robi 13-latek

Hart Main, 13-letni uczeń z Marysville, najpierw naśmiewał się ze swojej siostry, która sprzedawała w szkole świeczki o typowo kobiecych zapachach. Potem za uważył, że na rynku nie ma świeczek o typowo męskich zapachach.

Przeczytaj całość

Jak mówi Hart udało mu się namierzyć jedynie jeden niszowy sklep internetowy, który miał w ofercie takie świeczki. W zeszłoroczne Święto Dziękczynienia uruchomił własną firmę – Man Cans (ang. męskie puszki). Podarował jednej z lokalnych jadłodajni dla ubogich zupy w puszkach, które potem wykorzystał do produkcji świeczek. - Przekazałem na rzecz ubogich 250 puszek. Planowałem, że taka ilość będzie rozdawana przez trzy miesiące, okazało się, że wszystkie puszki wróciły do mnie w trzy tygodnie. Mogłem więc szybko rozpocząć produkcję większej partii świeczek - powiedział Hart w rozmowie z nbc4i.com.

Zapachy świeczek oferowanych przez Main’a są intrygujące: bekon, nowojorska pizza, trociny i nowa skórzana rękawica baseballowa - podaje mercurynews.com.

Do tej pory Hart sprzedał pół tysiąca świeczek, po 5 dolarów każda. Koszt wyprodukowania jednej świeczki to 2,5 dolara. Jak mówi właściciel jednego ze sklepów oferujących jego produkty świeczki są kupowane nie tylko przez mężczyzn. Czasami kupują je kobiety z myślą o mężach czy narzeczonych. A niektóre kupują, bo po prostu podoba im się zapach.

Młody biznesmen dzięki swojej pomysłowości zebrał fundusze na kupno wymarzonego roweru, ale ucierpiała na tym jego nauka w szkole. - Staram się dbać o oceny, ale opuściłem dużo zajęć. Poza tym prawie w ogóle nie mam czasu dla siebie – mówi Hart w rozmowie z nbc4i.com.

za onet.pl

Komentarze

  1. Sam bym kupił taką świeczkę.
    I z ciekawości.
    I jako aplauz dla pomysłowego 13-latka.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać