Twarda Tower — kolorowe kaczątko na mapie Warszawy

Byłem i widziałem. Budowa jednego z wyższych warszawskich drapaczy chmur ruszyła. Oczywiście nie obyło się bez komplikacji, bo tym razem protestowała Gmina Żydowska, która mieści się w otulinie wieży. Jednak Twarda Tower już rośnie. Na razie to wielka dziura w ziemi, ale ilość sprzętu i ludzi budzi nadzieję na szybkie uporanie się z budową. Podobno ma powstać przed Euro 2012.

Ze swoimi 160 metrami (do dachu) ma szansa stać się trzecim najwyższym budynkiem w Warszawie i Polsce. W rankingach urody zajmuje też wysoką pozycję, jeśli to co widzimy na wizualizacjach zostanie spełnione. Podobno elewacja ma być pokryta szkłem i zmieniać swój kolor w ciągu dnia. 42 piętra mają zostać podzielone na część usługową, hotel oraz luksusowe apartamenty. Twarda Tower rośnie, a Warszawa wkrótce zaliczy kolejny punkt w rankingu światowych metropolii.

Fot z urbanity.pl

Komentarze

 1. To Warszawa jest światową metropolią?

  OdpowiedzUsuń
 2. i ceny mieszkań pewnie od 25 tys zł/metr

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy 1: Tak, jest metropolią światową. http://www.lboro.ac.uk/gawc/world2008t.html

  To tylko jeden z rankingów. Akurat w nim Wawa wyprzedza Frankfurt, Los Angeles, Stambuł, Rzym, Amsterdam, Waszyngton czy Dubaj...

  Anonimowy II: Myślę, że od około 20 000/metr. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Warszawa jest prowincjonalnym miasteczkiem na zachodnich rubieżach postsowieckiego "imperium". Niech Cię nie zwiedzie kilka wieżowców, czy jakieś sklepy

  OdpowiedzUsuń
 5. Warszawa po Moskwie i Petersburgu jest największym i najbardziej funkcjonalnym "miasteczkiem" tej części Europy. Nie tylko wieżowce o tym świadczą. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zainteresuj się Rio :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać