4... wybitny nos

Miss Dior Cherie, Narciso Rodriguez for Her, Madness, Theorema, A*Men Pure Coffee i Miroir des Envies, Ambre Soie...
Co łączy te zapachy?

Wszystkie wyszły spod wybitnych nozdrzy włosko-szwajcarskiej perfumiarki...
Czytaj dalej... — Christine Nagel.

Urodzona w Genewie pani chemik pięła się powoli po wszystkich szczeblach perfumeryjnej kariery. Od typowych stanowisk fartuchowych po wielkiej sławy perfumiarza. Z dużą pomocą przyszedł jej Michel Almairac, który wcześniej poznał się na jej talencie. To on otworzył jej wrota do elity firm zapachowych: Firmenich, Quest, Givaudan. Od 2010 roku Nagel pracuje dla konsorcjum Mane, które opatentowało wspomnianą już metodę ekstrakcji pachnących substancji za pomocą ciekłego dwutlenku węgla.

Warto wspomnieć, że w 2007 roku została laureatką perfumeryjnego Nobla — Cosmetic Valley’s International Fragrance Prize (dawniej nagroda miał imię Francois'a Coty'ego).

Sama Christine miała powiedzieć, że tworzenie zapachów jest dla niej formą ekspresji samej siebie, bez użycia słów. Przyznała się też, że uwielbia pracować nad każdym elementem kompozycji, łącznie z wytwarzaniem samych absolutów i olejków.

Nie spocznie dopóki jej perfumy nie będą takie, jak sama chce.

Fot. nr 1 z cafleurbon.com

Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cieszy mnie, że wspomniałeś o tej wybitnej artystce :-) Jakże jeszcze często nie wiemy, kto naprawdę stoi za niektórymi pachnącymi cudami ;-)...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać