Esxence 2011 cz.1, Blood Concept


Mediolan wyrósł nam na światową stolicę perfum niszowych za sprawą największych niszowych targów na świecie. Lista wystawców była ogromna (pełna TU), ale zabrakło czterech topowych marek niszowych: L'Artisan Parfumeur, Diptyque, Editions de Parfums Frederic Malle i Comme des Garcons. Nie było też Tauera, Durbano czy marek Pierre Guillaume'a. Pokazało się jednak sporo nowych brandów, o których za chwilę.

Pewnie nie wiecie, że w tym roku Esxence 2011 ma polski wątek, bowiem... Czytaj dalej... swój udział (po szczegóły odsyłam na blog.missala.pl) w organizacji targów miała polska Quality Missala.

Podczas targów zaprezentowano mnóstwo nowych kompozycji zapachowych. Jedne ciekawsze, inne mniej, ale uważam, że warto wspomnieć te najważniejsze.


Blood Concept

Nowa marka niszowa, która oferuje cztery zapachy przeznaczone dla czterech grup krwi (bez czynnika Rh niestety). Są to: A, B, AB i 0.
A ma być zapachem świeżym i zielonym. W nutach odnajdziemy liście pomidora, bazylię, anyż i nuty metaliczne (no tak, to w końcu krew).
B to perfumy drzewne i pełne przypraw. Dość niekonwencjonalne, kiedy patrzy się na ich opis. Skład obejmuje czarną porzeczkę, jabłko, arcydzięgiel, paczulę, herbatę, granaty, drewno tekowe i znowu akord metaliczny.
AB zapowiada się najbardziej interesująco. W końcu połączenie nuty aluminium, łupków krystalicznych i kamieni to ciężki hardkor. Do tego nuta wody, cedr i znowu akord metaliczny
0 nie wieszczy już takiego szału. Różano-malinowy za skórą, cedrem i brzozą.

Zapachy będą dostępne w pojemności 40 mL w metalowych butelkach bez atomizera, ale, jeśli wzrok mnie nie myli, z kroplomierzem.

Fot. nr 2 z perfumeshrine.blogpost.com
Fot. nr 3 z independent.co.uk
Fot. nr 4 z nstperfume.com

Komentarze

 1. Gratulacje przede wszystkim dla perfumerii Missala. Widać, że liczy się z nimi już niszowy świat. Bardzo dobrze, że w Polsce mamy taką perfumerię. Na stronie wyczytałam, że to Pani Joasia była tam na miejscu. Pamiętam, że ostatnio wywalczyła dla Polski Huitieme Art, więc może teraz też jakieś nowe marki zawitają do Polski?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyczytałem też na blogu missala, że Quality jest w komisji, która kwalifikuje co jest niszowe, a co nie. Powiem szczerze - dreszcze przebiegły mi po plecach....
  Brak topowych marek, które wymieniłeś, świadczy moim zdaniem o spadku prestiżu tej imprezy. Szybkim spadku zresztą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Quality to organizator??

  OdpowiedzUsuń
 4. Czego to już ludzie dla pieniędzy nie wymyślą. I kto kupi takie zapachy niby??

  OdpowiedzUsuń
 5. * Anonimowy 1... Myślę, że Pani Missala coś ciekawego wypatrzyła na targach i najbardziej smakowite kąski sprowadzi do Polski.

  * Fqjcior... Comme des Garcons i Malla nigdy nie było na tego typu imprezach. Co do reszty to faktycznie spore rozczarowanie. Pewnie będą we Florencji we wrześniu.

  * Anonimowy 2... Quality jest w komitecie organizacyjnym. Zostali zapewne zaproszeni do udziału w tej imprezie.

  * Anonimowy 3... Koneserzy znajdą się na pewno na krwiste zapachy...

  OdpowiedzUsuń
 6. przyczepie sie do pisowni:
  łupków nie "łupek" krystalicznych

  OdpowiedzUsuń
 7. * Dziękuję Mileno. Najpierw napisałem "łupków", później zmieniłem na "łupek"... A nie zadałem sobie trudu sprawdzenia tego.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać