Eau d'Italie Jardin du Poete — pylista świeżość na tak, lub na nie...


Zapach Sycylii, Ogród Poety, wielki Duchaufour przy kolbach i znana marka Eau d'Italie. Do tego dołóżmy deklarację o zupełnie nowej jakości tego typu zapachów wygłoszoną przez właścicieli. Jest na co czekać, czyż nie? A i jeszcze dodam, że do stworzenia Jardin du Poete potrzebowano niemal... Czytaj dalej... dwóch lat...

Zderzenie z rzeczywistością jednak boli... Mocno boli... Jardin du Poete to taki sobie koloński zapach. Początek grejpfrutowy, później pojawia się klasyczny akord petitgrainm czyli iskrzące, kwaśne pomarańczowe nuty z elementem zielonym. Jednak dość nijako w tej kompozycji wyglądają nawet one. Na samym końcu znowu "jakieś" przykurzone zielska w drzewnym obłoku. 


Może w cieple zapachnie lepiej


Nuty: gorzka pomarańcza, grejpfrut, bazylia, czarny pieprz, arcydzięgiel, nieśmiertelnik, wetiwer, cyprys, piżmo
Rok powstania: 2011
Twórca: Bertrand Duchaufour
Cena, dostępność, linia: za 100 mL wody toaletowej zapłacimy 400 zł w perfumerii GaliLu Olfactory

Fot. nr 1 z psmietana.blox.pl

Komentarze

 1. To mamy potwierdzenie, że Duch za dużo na siebie wziął. Najpierw słaby Frapin koniakowy, teraz TO. Ciekawe jaki jest ten Petit Mort...

  OdpowiedzUsuń
 2. PM niestety nie znam
  Z wielkim smutkiem przyjmuję tak gwałtowny spadek formy tego wielkiego perfumiarza. To niesamowite, co pogoń za pieniędzmi jest w stanie zrobić z człowiekiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest tragiczny, wtórny. Przypomina równie marne Palermo. Gorszy nawet od Au Lac, a to nie lada sztuka.
  Dee

  OdpowiedzUsuń
 4. Marcin, to już któraś recenzja perfum Ducha, w której piszesz, że spodziewałeś się czegoś lepszego a mistrz zawiódł, pewnie jest bez formy. Czy mógłbyś może wskazać recenzje perfum (perfumy) Duchafourta, które są godne swojego autora i Twojej aprobaty?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać