Duch Puszczy... Czy zapach dla myśliwych może być Graalem?

Duch Puszczy to zapach dla myśliwych, który maskuje naturalną woń ludzkiego ciała. Podobno dziki są w stanie wyczuć zapach człowieka w stężeniu 5 ppm (czyli 5 cząstek zapachowych na 1 000 000 innych molekuł). Wystarczy jeden podmuch wiatru w stronę zwierzyny, aby ta zerwała się do ucieczki i zniszczyła misterny plan polowania. Firma Dębowa Aleja stworzyła swoją kompozycję zapachową, aby tego uniknąć. Ale uwaga! Perfumujemy nią tylko podeszwy butów i ubrania. Produkt... Czytaj dalej... podobno nie nadaję się do stosowania na skórę, ale producent zapewnia, że jest całkowicie nieszkodliwy i oparty wyłącznie na naturalnych składnikach.

Obecnie w sprzedaży są cztery kompozycje zapachowe, które używamy z zależności od miejsca, gdzie polujemy. Mamy więc zapach lasów mieszanych, lasów iglastych, liściastych oraz pól i łąk. Ubolewam nad faktem, że nie dane mi było powąchać tych specyfików, ale w przyszłości... Kto wie.

A nuż są to wyśnione zapachy drzewne? Ich największą zaletą jest cena. Za 50 mL zapłacimy 24 zł, ale kupując komplet cena spada do 79 zł za 4 butelki.

Komentarze

 1. Chyba nie chciałabym tak pachnieć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważaj, bo myśliwy Cię podejdzie, Marcinku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pachnieć lasem iglastym? Czemu nie. Ciągle miałabym wrażenie, że mknę przez las w piękny wakacyjny dzień.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja chętnie bym przetestowała te "aromaty". Szkoda, że w sieci nie ma żadnych bezpośrednich informacji o zapachu jako takim.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać