Thierry Mugler Angel Ocean d'Argent (Silver Ocean)

Dla tych, którzy podobnie jak ja nie zdążyli na premierę tegorocznej edycji limitowanej Angel (o Alien Or d'Ambre pisałem już kilka tygodni temu) mam dobre wieści. Pewne ilości Ocean d'Argent pojawiły się w sieci Superpharm. I dzięki uprzejmości miłej pani konsultantki, która pozwoliła na zrobienie próbki, dziś prezentuję Wam Srebrny Ocean. Zacznę od tego, że nie podoba mi się... Czytaj dalej... butelka. U dołu bezbarwna i przechodząca w lazur. Zeszłoroczny Blue Lagoon miał jednolitą, co wyglądało dużo atrakcyjniej. Tak czy inaczej, to bez znaczenia dla zapachu jako takiego.

Z przykrością muszę stwierdzić, że letnie wariację Angel są coraz słabsze. W roku 2009 była zaprezentowana całkiem dobra wersja Legere, później słaba Laguna... No i teraz beznadziejnie płytki Ocean d'Argent. Najgorsze jest to, że występują tu tony męskich, białych piżm, które były zjawiskiem nieznanym w dotychczasowej twórczości marki Thierry Mugler. To one niosą straszliwie chemiczny, krochmalny akord do kompozycji nasączonej rozcieńczonymi cukierkami waniliowymi. Gdzieś w otchłaniach Ocean d'Argent widniej obraz klasyka, ale w tych warunkach jest ono tylko karykaturą.

Czyli Ci, którzy nie zdążyli poznać wiele nie stracili.

Nuty: kumkwat, akord morski, paczula, wanilia, akord kwiatowy
Rok powstania: 2011
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: produkt limitowany na rok 2011; pierwotnie w sieci Sephora; do dostania też w internecie i Superpharm; woda toaletowa o pojemności 50 mL
Trwałość: bardzo dobra; 8-9 godzin

Komentarze

 1. Mam bardzo podobne odczucia. Zapach płaski, przypomina mi bardziej płyn do toalety niż perfumy. Dostałam niestety na imieniny, trochę pomęczyłam i dziś leży u młodszej siostry. Jest zachwycona i aż miło się patrzy na radość. Dodam, że mała ma 8 lat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak się cieszę, że trafiłam na ten blog :) teraz muszę nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam serdecznie w moich skromnych progach. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapach rewelacyjny na lato. Intensywny, tropikalny, czuć słoną wodę morską z oceanu:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać