Thierry Mugler Le Goût du Parfums (The Taste of Fragrances)

Nowa, limitowana edycja perfum sygnowanych nazwiskiem Thierry Muglera ma wielkie szanse na sukces. To spożywcze wariacje na temat klasyków, ale doprawione w taki sposób, że miękną kolana. Na warsztat wzięto cztery z sześciu koronnych kompozycji: Amen, Alien, Womanity oraz Angel. Pierre Aulas, dyrektor kreatywny działu zapachowego, powiedział, że celem było doprawienie klasyków na takiej samej zasadzie, jak robimy... Czytaj dalej... to np. z mięsem. Co więcej, perfumiarze Muglera podczas pracy kooperowali z wielką mistrzynią kuchni i gwiazdą "Miszelina" - Hélène Darroze.

Pierre Aulas zdradza również sekret powstawania pachnideł. Zwyczajna kompozycja perfumeryjna zawiera wszystkie składniki i jest leżakowana w stalowych kadziach. Ten proces zapewnia idealne wymieszanie i przereagowanie ingrediencji. W limitowanej serii The Taste of Fragrance zdecydowano się na rozdzielenia klasycznej kompozycji i smakowego wzmacniacza, i ich oddzielne dojrzewanie przez kilka tygodni. Tym sposobem otrzymano koncentraty, z których wykorzystano tylko fazę ciekłą (bez wytrąconych substancji). Później rozcieńczono je alkoholem do pożądanego stężenia. Połączono i macerowano. Podejrzewam, że dla przeciętnego nosa zabieg z rozdzieleniem da niemal niezauważalny sygnał węchowy. Bardziej chodzi o marketing. :)

Jednakże warto powiedzieć, że Angel zostanie zmiksowany z gorzkim kakao; Amen z papryką chili; Alien z masłem karmelowym, a Womanity z figowym sosem korzennym...

Cała kolekcja The Taste of Fragrances zostanie zaprezentowana w znanych już butelkach. Angel i Alien będą miały wdzianka z edycji likierowej, Womanity pozostanie klasyczna, a Amen zyska czerwoną gwiazdę, którą miał już jakiś czas temu w jednej z limitowanek.

Premiera w październiku.

Fot. nr 3 z tradinorganic.com
Fot. nr 4 z grupa-krwi.pl

Komentarze

 1. Amen z papryką chili brzmi ciekawie
  Angel z kakao? byłoby lepiej gdyby zamiast kakała dodali więcej kawy:)
  jak to brzmi-kakała:DD
  przeczuwam że zapachy nie bedą dostępne w naszym kraju :(
  Marcin dostałeś maila?

  OdpowiedzUsuń
 2. brzmi wspaniale

  OdpowiedzUsuń
 3. * Jarku. Tak, tak przeczytałem. Wieczorem odpiszę.

  Słowo "kakao" chyba się nie odmienia. :) (głowy jednak nie dam).

  * Anonimowa. I pewnie pachnie wspaniale. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dostałem informację prosto od polskiego przedstawiciela, że ta kolekcja nie będzie dostępna w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo pożywny news.
  p.

  OdpowiedzUsuń
 6. ...ale pech:( dzięki za info.
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać