[NEWS] Lanvin Avant Garde — drewno dla mężczyzn

Shot z kampanii Lanvin Avant Garde.
Drzewny zapach dla współczesnych dandysów już wkrótce zagości na półkach polskich perfumerii. Avant Garde ma z założenia nawiązywać do stylu domu mody Lanvin, czyli nowoczesnej, na swój sposób casualowej elegancji. Dużo więcej o perfumach dowiadujemy się ze słów twórczyni - Shyamali Maisondieu. W jednym z wywiadów podkreśla, że kompozycja... Czytaj dalej... ma być połączeniem klasycznych, szlachetnych składników i nowatorskich pachnących molekuł. Pierwsze będą reprezentowane m. in. przez wetiwer i benzoin, drugie przez nutę drewna, które po angielsku nazywa się Georgywood. W praktyce jest identycznie jak z drewnem kaszmirowym. Zapachową cząsteczką jest georgyon - keton o dość dziwacznej, ale w sumie nieskomplikowanej budowie. Całkowity spis nut prezentuje się następująco: bergamotka, czarny pieprz, różowy pieprz, jałowiec, muszkat, kardamon, wosk pszczeli, lawenda, tytoń, wetiwer, benzoin i wspomniane drzewna molekuła.

W Polsce powinien ten zapach być dostępny jeszcze w tym roku (i zapewne będzie; przed Bożym Narodzeniem). Lanvin Avant Garde występuje w klasycznym stężeniu wody toaletowej i w trzech pojemnościach: 30, 50 i 100 mL.

EDIT 21.10.2011: Recenzja zapachu znajduje się tutaj KLIK

Fot. za malemodelscene.net
Info za fragrantica.net

Komentarze

 1. Lanvin kiedyś miewał dobre zapachy. Może Avant Garde będzie powrotem do źródeł.
  Na mojej półce do tej pory stoi Vetyver.

  Janusz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Januszu. Powiem szczerze, że z marką Lanvin jakoś nigdy nie było mi po drodze. Ich damska nowość Marry Me! została przez mnie zrównana z gruntem (nie tylko przeze mnie:) ) Czas chyba się przeprosić i sięgnąć po klasyki.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. juz jest w sprzedazy w Polsce. Wachalem i zapach przecietny, nawet bardzo przecietny

  OdpowiedzUsuń
 4. W moim odczuciu może być to zapach sprzedażowy, potrzeba tylko wielkich zmian w kwestii propagowania marki a słyszałem, że i one nadejdą. Zapach przewąchałem globalnie jednego dnia i przyznam włożono coś interesującego w to pachnidło jednak bez innowacyjnych cudów. Poza mniejszym niż zwykle atomizerem i ciekawym tworzywem jakim powleczono szkło. Zachęcam do testów.

  OdpowiedzUsuń
 5. muszę poznać ten zapach, zobaczymy czy przypadnie i do gustu
  pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga
  + obserwuję

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać