WD40, czyli zapach prawdziwego faceta

WD40.
Clint Eastwood w "Gran Torino" powiedział, że mężczyzna za pomocą WD40, taśmy i kombinerek jest w stanie naprawić większość rzeczy w domu.

W Polsce WD40 jest na pewno mniej znany, niż w Stanach Zjednoczonych. Tam produkcja na masową skalę ruszyła w 1958 roku i do dziś ma się ten produkt świetnie. Ale, co kryje się pod tym tajemniczym skrótem? Nie jest to nic innego, jak środek wypierający wodę w sprayu i jednocześnie chroniący materiały przed korozją. Wikipedia mówi tak:

"Skrót WD-40 oznacza Water Displacer - 40th Attempt (co można przetłumaczyć jako wypieracz wody - 40 próba). Środek został opracowany w 1953 przez Norma Larsena, założyciela Rocket Chemical Company w San Diego w Kalifornii. Próbował on wymyślać formuły środków... Czytaj dalej... zapobiegających korozji
WD40 woda po goleniu.
przez wypłukiwanie zgromadzonej wody, która ją powoduje. Powiodło mu się przy 40. próbie."

Piszę o tym dlatego, że jeden z czytelników (dzięki, Adamie) znalazł newsa o wodzie po goleniu WD40. Chodziło o to, żeby mężczyźni mogli ten aromat przenieść też do sypialni, która jako jedynie miejsce w domu broniła się przed klasycznym sprayem. Kosmetyk będzie dostępny w dwóch butelkach: zółtej i niebieskiej. Szkoda, że nie w Polsce. Nas takie smaczki zawsze omijają.


Info i fot z ypsgroup.com

Komentarze

 1. Szkoda, że to cudeńko nie dotrze do PL:( Z ogromną radością bym je kupiła mojemu mężczyźnie;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też lubię zapach WD-40, podobnie jak woń benzyny unoszącą się na stacji paliw. Kolejne pomysły dla CdG do Synthetic :-) .
  Tomek

  OdpowiedzUsuń
 3. chetnie bym powachal

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj. Założę się, że jest to zupełnie niemożliwe do noszenia pachnidłko. Druga wersja jest taka, że zrobili klasycznego świeżaka, których pełno na półkach perfumerii. Znasz może jakieś nuty Marcinie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Po co czekać na nędzne podróbki?
  Najlepiej posikać się oryginałem, czyli samym WD 40 :-)
  Żadne perfumy nie zapewnią ważnego efektu wodoodporności. No i rdza także nie starszna :-)
  Pozdrawiam
  Nebelwerfer

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam ten zapach !!! Wody po goleniu nie wąchałem, ale jeśli będzie pachniec jak 'oryginał' to bedzie to rarytas :) Genialna nuta.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mechanik pachnacy wd-40 to trochę tak jak rolnik pachnący gnojem.A hydraulik szambem,rzeżnik krwią.Panom polecał bym zmywanie tych zawodowych eliksirów jeszcze w pracy przed przekroczeniem progu domu i co najważniejsze sypialni i zmianę zapachu na eliksiry luksusu za pomocą dobrych perfum.No chyba że jeszcze żyja kobiety co preferują upoconych i umorusanych smarem mężczyzn.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja żona ma jakis suchy olejek do ciala co pachnie dokladnie tak samo jak wd40

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać