Lacoste L.12.12 Rouge (Red) — czerwień zobowiązuje

Zapachowa seria L powstała na cześć pierwszych koszulek polo sygnowanych nazwiskiem Rene Lacoste. Trzy pierwsze kompozycje nie były złe (Vert nawet więcej). Gdzieś w tle pobrzmiewało trochę naturalnych nut, użyto kilku nieszablonowych składników i trio było ogólnie dobrą propozycją w swojej klasie. Naturalnym biegiem rzeczy, wydawało mi się, że L.12.12 Rouge musi być jeszcze lepszy, bardziej nasycony wrażeniami węchowymi. Czerwień w końcu zobowiązuje. Czytaj dalej...

Nie udało się. Nie udało się i to bardzo się nie udało. Już od pierwszych nut głowy perfumy składają się wyłącznie z chemicznej, męskiej piżmowo-sterylnej rzeczy. Informacje o udziale mango, czerwonej herbaty i likieru mandarynkowego to po prostu żarty. Gdybym wąchał te perfumy w ciemno, zupełnie nie znając składu, to powiedziałbym tak: najtańszy substytut pieprzu, najtańsza drzewna baza i laboratoryjne piżmo.

Tego po prostu nie da się wąchać. Najgorszy jest fakt, że trend na takie kompozycja pojawił się po 2000 roku i wciąż nie może ostatecznie się zakończyć. Oby Lacoste L.12.12 był jego ostatnim podrygiem.

Nuty: mandarynka, mango, czerwona herbata, pieprz, kardamon, imbir, akacja, benzoin
Rok powstania: 2012
Twórca: b.d. (ja bym się też wstydził podpisać pod takim zapachem)
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa; 169 zł/30 mL i 285 zł/100 mL
Trwałość: bardzo dobra; około 8-9 godzin

Fot. z cafleurebon.com

Komentarze

 1. Wszystkie perfumy Lacoste są pożal się Boże.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ktoś tu chyba nie wąchał Lacoste Pour Femme.

  OdpowiedzUsuń
 3. ale to w końcu nie jest nisza, ale marka sportowa

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja Lacoste Femme też nie wąchałem. Muszę nadrobić, bo słyszałem, że to perła w dorobku tej firmy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lacoste Pour Femme to rzeczywiście perełka(miałam i z przyjemnością używałam, bo cała reszta to szkoda słów - sama chemia.
  Jagoda

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem perelka byly perfumy Lacoste for women w bialej matowej jakby zmrozonej butelce (fantastyczne na lato) Ola

  OdpowiedzUsuń
 7. sami kurwa znawcy,fachowcy polactwo jebane.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać