[NEWS] Thierry Mugler Angel i Alien Aqua Chic

Nowa metoda wykorzystywania hydrolatów stała się faktem. Kolejne nowości sygnowane nazwiskiem Thierry Muglera to dwie, wiosenne wariacje na temat największych bestsellerów marki - Angel Aqua Chic i Alien Aqua Chic.

Spece chwalą się zastosowaniem zupełnie nowej metody otrzymywania perfum. Normalne perfumy rozcieńczane są wodą i alkoholem. W przypadku Angel... Czytaj dalej... i Alien Aqua Chic ma być zastosowany duet woda-hydrolat. Hydrolaty to lekkie wody powstałe w wyniku destylacji płatków kwiatów z parą wodną. Chodzi o to, że podczas takiej destylacji z chłodnicy skapuje woda i konkretny olejek. Następuje rozdzielenie obu warstw (olejki nie mieszają się z wodą prawie wcale). I właśnie to "prawie" przechodzi do wody i roztwarza się w niej, a taka woda z olejkiem nosi nazwę hydrolatu. Wpływa na sam zapach perfum ma to iluzoryczny, bo kiedy zmieszany esencję z wodą i alkoholem, efekt pozostaje ten sam. Wpływa marketingowy jednak nieoceniony. :)

Teraz słowo o samych zapachach. Angel Aqua Chic ma bazować na hydrolacie z chabra bławatka (cornflower), różowym pieprzu i cytrynie. Baza ma zostać zaczerpnięta z klasyka, czyli na pewno zobaczymy wanilię i paczulę. Zapach ma być dostępny w pojemności 50 mL jako Light Eau de Toilett.

Alien Aqua Chic to z kolei hydrolat imbirowy, werbena i frezja. Baza ma z kolei być wykonana na osnowie z nut drzewnych i ambrowych. Ta wersja będzie prezentowana w butelce o pojemności 60 mL. Oba zapachy będą kosztowały około 200 zł i pojawią się w Europie w marcu.

Info i foto za moodiereport.com

Komentarze

 1. Alien Aqua Chic bardzo mnie zainteresowało...czekam na premierę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też nie mogę się doczekać. Alien wygląda bardzo interesująco.
  Ala.

  OdpowiedzUsuń
 3. Marcinie jak znajdziesz czas, to odpisz na maila :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znoszę zapachów Muglera :/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać