[NEWS] Amouage Beloved oraz maltol - molekuła chleba


Amouage raczy nas pierwszą, pozbawioną męskiego odpowiednika kompozycją perfumeryjną od czasów inspirowanego pustynią Ubar. Beloved to zapach kobiety nowoczesnej, kobiety silnej, mającej kontrolę i pewnej siebie. Czytaj dalej...

Nutami głównymi uczyniono jaśmin i różę. W sercu znajdziemy też sporo białych kwiatów. Cała piramida jest bogata i wręcz przesycona składnikami. Oto one: lawenda, szałwia, goździki, rumianek, kardamon, ylang ylang, fiołek, labdanum, benzoin, olibanum, paczula, drewno cedrowe, drewno sandałowe, kastoreum, cywet, piżmo, ambra i maltol. Ten ostatni nie jest składnikiem syntetycznym pomimo swojej laboratoryjnej nazwy.

Maltol występuję w korze modrzewia, sosnowym igliwiu i palonym słodzie. W stanie czystym posiada słodką, karmelową woń, która wielu osobom przypomina też zapach świeżo wypieczonego chleba. Ta cecha spowodowała, że jest popularnym dodatkiem do żywności (o numerze E 636).

Fot. i info za cafleurebon.com

Komentarze

 1. po nutach widać, że od ubar daleko nie upadnie. ciezkie, oleiste kwiaty wzbogacone nutą chleba. Ja podziekuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. * Anonimowy. Ja jednak nie skreślę tego zapachu i postaram się powąchać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. *Luke. Pudełko budzi we mnie też mieszane uczucia. Nie pisałem o tym tylko z powodu zapachu, który przecież jest najważniejszy. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. szałwia, goździki, rumianek - tak

  kastoreum, cywet, piżmo, ambra i maltol - no nie wiem :) ale pewnie nieźle będzie utrwalony przez taką bazę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać