Targi Esxence 2012 w Mediolanie... Co nowego...

Mediolańskie targi perfum niszowych to bez wątpienie najważniejsze wydarzenie w roku kalendarzowym. To tam odbywa się lwia część premier, które przez najbliższe miesiące będą sukcesywnie pojawiać się na półkach naszych perfumerii. Postanowiłem więc w skrócie przedstawić najważniejsze zapachy.

Czytaj dalej...

Duet V.
Clive Christian V for Women oraz V for Men. Oba oparte na nucie kadzidła frankońskiego. I oba zostały zaprezentowane przez samą Victorię Christian.

Pierre Montale raczy nas interpretacją drewna sandałowego i oudu w kompozycji Santal Wood oraz dwoma innymi wariacjami na temat żywicy agarowej. Majda Bekkali postawiła na tuberozę i kawę w swoich dwóch nowych zapachach o nazwie Fusion Sacree.

Aedes de Venustas.
Zdecydowanie najciekawiej zapowiadającą się premierą był zapach ezoterycznej perfumerii Aedes de Venustas w Nowym Jorku. Jego twórcą jest Bertrand Duchaufour, a wśród nut znajdziemy liście pomidora, kapryfolium, porzeczkę, rabarbar, wetiwer i olibanum.

Humięcki & Graef Candour.
Marka Les Parfums de Rosine zabawiła gości nową twarzą róży w Lotus Rose. Andrea Maack postawiła na olfaktoryczną interpretację grafitu. A Humięcki & Graef na zamknięcie empatii we flakonie - Candour (nuty: imbir, fiołek, migdały, galbanum, szałwia, lawenda, kardamon, wanilia, drewno sandałowe, konwalia). Również w Mediolanie swoją nową kolekcję zaprezentowała marka Robert Piguet.

Etat Libre d'Orange jednak wylansowało Philippine Houseboy. A w jego nutach znajdziemy: cytrusy, shiso, kokos, kardamon, kolendrę, mojito i cynamon. I teraz nie wiem, czy jest to nowa nazwa dla Fils de Dieu czy zupełnie nowy zapach. Nuty obu pokrywają się.

O kolejnych nowościach będą Was informował na bieżąco.

Fot. nr 1 z scoop.it
Fot. nr 2 z bergamottobenzoino.blogspot.com
Fot. nr 3 z nytimes.com 
Fot. nr 4 ze strony producenta.

Komentarze

 1. poza aedes i duetem v nic nie przykuwa uwagi

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobno Carla Fracci zaprezentowała też nowe perfumy.

  OdpowiedzUsuń
 3. * Anonimowy. To prawda. Te trzy premiery wyróżniają się znacząco. Ciekaw jestem, kiedy trafią do Polski.

  OdpowiedzUsuń
 4. * Beato. Nic mi na ten temat nie wiadomo, ale sprawdzę i napiszę przy najbliższej okazji. Dziękuję za wskazówkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wskazówka ;-)

  Jak lookniesz to usuń ten komentarz co by nie siać prywaty http://www.fragrantica.com.pl/wiesci/Aurora-nowe-perfumy-Carly-Fracci-26.html

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać