Narciso Rodriguez for Her Eau de Toilette Delicate — ona i figa


Czuję się rozpieszczony. Kremowa, słodka, mleczna niemalże figa jest balsamem dla mojego nosa. Migocze wśród białych kwiatów. Sprawia, że moje figowe serce znowu zaczyna mocniej. Pamiętacie niszową, wycofaną już A La Figue marki Satellite? Tak właśnie pachną pierwsze strony for Her EdT Delicate. Czytaj dalej...

Figa na tle nieba.
Kolejne kartki nie są gorsze. Bardzo wyraźnie nawiązują do klasyka - Narciso Rodriguez for Her EdT. Mamy więc kwiat pomarańczy, mamy osmanthus. Akord florystyczny jest na takim samym poziomie geniuszu, co we wcześniejszej wersji. Przypomina płatki ciepłe od promyków słońca, ale jednocześnie delikatne, subtelne. EdT Delicate porusza się jeszcze dalej od granic słodkiego ulepu niż klasyk. Tłumaczy tę najbardziej eteryczną, niedostępną stronę nut kwiatowych.

Jako wersja na lato, wypada świetnie. Figowy, kremowy początek, astralne wręcz nuty kwiatowe i niemal nieuchwytne piżmo - na gorącą porę roku nie można chcieć więcej.

Nuty: figa, bergamota, kwiat, pomarańczy, osmanthus, piżmo, wanilia, kolendra, ambra, wetiwer
Rok powstania: 2012
Twórca: Aurelian Guichard
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa o pojemności 75 i 125 mL dostępna wyłącznie w sieci Sephora; edycja limitowana na lato 2012
Trwałość: jak na letni zapach ponadprzeciętna; około 5-6 godzin

Fot. nr 2 z sciencephoto.com

Komentarze

 1. na mnie zupełnie nietrwały. i jakis taki rozwodniony

  OdpowiedzUsuń
 2. *Anonimowy. Nie zapominajmy, że to wersja na lato. Na tle klasyka faktycznie jest ciut mniej trwała, ale porównując do innych, letnich kompozycji, zaskakuje pozytywnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też zwróciłam na niego uwagę. Na mnie jednak nie grzeszy trwałością. :( Zresztą tak jak edp

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za ten tekst. inspirujesz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. * Beato. To w końcu produkt na lato. :) Cały dzień nie ma prawa się trzymać na skórze. Mimo to na mnie trwałość prezentuje znośną.

  OdpowiedzUsuń
 6. * Anito. Witam Cię na Nie Muzycznej i dziękuję za miłe słowa.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać