Amour de Palazzo, Terrasse a St-Germain, Stilettos on Lex... Jul et Mad

I choć perfum tej marki jeszcze w Polsce nie ma, to powiem Wam, że warto na nie czekać. Są piękne, niedosłowne i szczerze ambitne. Po majowym letargu mam więc czystą przyjemność przedstawić zapachy Jul et Mad...


Kilka słów o początkach Jul et Mad


Julien Blanchard i Madalina Stoica-Blanchard poznali się przypadkiem. Ona - specjalistka w dziedzinie mody, on - naukowiec i przedsiębiorca. Do tego szczypta ciekawości świata, wrażliwości i szczęścia. Taka w ich przypadku okazała się recepta na miłość. I na niesamowite perfumy. Każda z buteleczek to oddzielna historia. Jednak nie o nich dzisiaj będę mówił. Jeśli lubicie gawędy to zapraszam na stronę Jul et Mad. U mnie tylko o zapachach.


Terrasse a St-Germain


...podoba mi się najmniej. Może dlatego, że jest najbardziej przyjazny? To piękny zapach, który przypominać może jakąś wysokogórską łąkę w środku wiosny. Czuć tu przestrzeń. Każdy oddech zdaje się być haustem zimnego powietrza nasyconego świeżą zielenią kwiatowych pędów. Jest frezja, i to ona decyduje o charakterze kompozycji w stopniu najwyższym. Zapach zmienia się na skórze, żyje i tylko to sprawia, że nie ocenię go surowo. Mimo bezsprzecznej urody jest jednak wtórny!

Nuty: frezja, mandarynka, grejpfrut, lotos, róża, paczula, piżmo, rabarbar

Stilettos on Lex


Nisza spogląda w stronę Eternity Calvina Kleina. Akord zimnej, smaganej mroźnym wiatrem skóry to akord kluczowy. Ale Stilettos on Lex nie jest tak dosłownie kobiecy. To woń niedopowiedziana, trochę hacząca o woń czystej, idealnie wyprasowanej, koniecznie błękitnej męskiej koszuli. Metaliczne pociągnięcia mogą sugerować srebrne spinki mankietów. Paczula i heliotrop nadają słodkiego, nieco puchatego wyrazu, chociaż to dopiero w dalszej części. Skondensowana nuta kwiatowa jest zaś niemożliwa do rozgryzienia. Zresztą podobnie jak w Eternity.

Nuty: gruszka, cytryna, heliotrop, irys, róża, fiołek, konwalia, goździk, drewno cedrowe, paczula, wanilia, piżmo 

Amour de Palazzo


To zaś orientalny brylant kolekcji. Pod względem kunsztu perfumeryjnego, stopnia skomplikowania i przemian na skórze oceniam go nieco niżej od Stilettos on Lex. Natomiast dla mojego nosa i na podstawie moich własnych odczuć "podoba mi się - nie podoba mi się" stawiam go na pierwszym miejscu.


Jest oudowy, ale nie apteczny. Bardziej słodki i lekko skórzany. Trochę przypomina woń wędzonych owoców. Może jakiejś śliwy z Feminite du Bois. Drzewna opowieść to baśń po prostu. Dymne nuty plotą się ze zwierzęcymi. Czasami pojawia się wręcz czekoladowe oblicze Amour de Palazzo. Zapach jest po prostu piękny i bardzo, bardzo mój.

Klimatem przypomina mi kilka butikowych Guerlain'ów z Bois d'Armenie i Myrrhe & Delires na czele. To niemal identyczne ukształtowanie nut żywicznych i nadanie im szlifu podkreślającego słodko-dymną manierę. Dla mojego nosa to majstersztyk i sztuka lotów najwyższych.

Nuty: gałka muszkatołowa, imbir, goździki, pieprz, labdanum, paczula, skóra, drewno cedrowe, fiołek, kastoreum, papirus, ambra, oud, piżmo

Zatem czekamy na ich przybycie nad Wisłę.

Komentarze

 1. U mnie w tegorocznym notowaniu TOP 100 marka Jul et Mad zajęła wysokie pozycje:
  22. JUL ET MAD Amour De Palazzo
  26. JUL ET MAD Stilettos On Lex
  40. JUL ET MAD Terasse Á St-Germain
  Każdy ich zapach wart jest testów.Są rewelacyjne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że kolejność też zgodna z moimi odczuciami. :)

   Usuń
 2. A wiadomo, kiedy będą w PL?

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę musiała przetestować, bo nie znam tych wszystkich zapachów :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warte testów. Oby pojawiły się w PL, i to szybko. :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać