Polska legenda perfumeryjna uratowana


Fundusz Noble Funds TFI zainwestował 8 milionów złotych w legendę polskich perfum- firmę Miraculum. Akcje spółki zaraz po tym komunikacie podrożały o 40 %. Miraculum jest właścicielem takich marek jak Pani Walewska, Brutal i Wars.


Fundusz kupił za 4 mln złotych dwuletnie obligacje zwykłe, a za resztę - dwuletnie obligacje zamienne na akcje. Pieniądze te umożliwią bieżącą działalność firmy, gdyż w ciągu ostatniego roku producent nie był w stanie realizować niemal połowy zamówień z powodu braku kapitału. W tym czasie kurs akcji spadł o ponad 90% - z 1 zł do kilku groszy.

W PORTFOLIO MIRACULUM znajdują się też marki pielęgnacyjne i makijażowe: Joko, Virtual, Tanita, Mirasol, Mariage, Pani Walewska.

Marka została założona przez doktora nauk medycznych LEONA LUSTRA w 1926 roku jako Doktora Lustra Preparaty Kosmetyczno-Lekarskie "Miraculum" przy ul. Józefitów w Krakowie. Największe sukcesy marka święciła w latach 70. i 80. Później jej sława nieco przygasła, choć jakością produktów równa do najlepszych - jej produkty zostały nagrodzone takimi wyróżnieniami jak Best Beauty Buys magazynu In Style czy Doskonałość Roku Twojego Stylu.

Komentarze

 1. oni robia oudowego warsa, co nie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Robią też kremy, chyba szampony, kurczę ja się dziwię,że w tym świecie reklam, chemii ,konserwantów, ludzie nie kupują kosmetyków od firm z tradycją, i tradycyjnymi recepturami. Ja np; po przerobieniu wszystkich reklamowych szamponów, posiadających jedynie piękne opakowanie i zapach, wróciłam do tradycyjnych , ziołowych polskich szamponów i nareszcie mam piękne i zdrowe włosy. Ludzie stawiajcie na tradycję a nie na piekną reklamę w TV:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam o Warsie mam bardzo dobre zdanie. Produkty wart polecenia. :)

   Usuń
 3. Chopin jest całkiem niezły, stoi nawet u mnie na półce

  - Jack

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać