Polska legenda perfumeryjna uratowana | perfumy i opinie
 • Polska legenda perfumeryjna uratowana


Fundusz Noble Funds TFI zainwestował 8 milionów złotych w legendę polskich perfum- firmę Miraculum. Akcje spółki zaraz po tym komunikacie podrożały o 40 %. Miraculum jest właścicielem takich marek jak Pani Walewska, Brutal i Wars.


Fundusz kupił za 4 mln złotych dwuletnie obligacje zwykłe, a za resztę - dwuletnie obligacje zamienne na akcje. Pieniądze te umożliwią bieżącą działalność firmy, gdyż w ciągu ostatniego roku producent nie był w stanie realizować niemal połowy zamówień z powodu braku kapitału. W tym czasie kurs akcji spadł o ponad 90% - z 1 zł do kilku groszy.

W PORTFOLIO MIRACULUM znajdują się też marki pielęgnacyjne i makijażowe: Joko, Virtual, Tanita, Mirasol, Mariage, Pani Walewska.

Marka została założona przez doktora nauk medycznych LEONA LUSTRA w 1926 roku jako Doktora Lustra Preparaty Kosmetyczno-Lekarskie "Miraculum" przy ul. Józefitów w Krakowie. Największe sukcesy marka święciła w latach 70. i 80. Później jej sława nieco przygasła, choć jakością produktów równa do najlepszych - jej produkty zostały nagrodzone takimi wyróżnieniami jak Best Beauty Buys magazynu In Style czy Doskonałość Roku Twojego Stylu.

6 komentarzy:

 1. oni robia oudowego warsa, co nie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Robią też kremy, chyba szampony, kurczę ja się dziwię,że w tym świecie reklam, chemii ,konserwantów, ludzie nie kupują kosmetyków od firm z tradycją, i tradycyjnymi recepturami. Ja np; po przerobieniu wszystkich reklamowych szamponów, posiadających jedynie piękne opakowanie i zapach, wróciłam do tradycyjnych , ziołowych polskich szamponów i nareszcie mam piękne i zdrowe włosy. Ludzie stawiajcie na tradycję a nie na piekną reklamę w TV:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam o Warsie mam bardzo dobre zdanie. Produkty wart polecenia. :)

   Usuń
 3. Chopin jest całkiem niezły, stoi nawet u mnie na półce

  - Jack

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz nie zapomnij się podpisać - choćby imieniem (zwłaszcza, jeśli oczekujesz mojej odpowiedzi).