B. Balenciaga [NEWS]


Pod wodzą Alexandra Wanga dom mody Balenciaga prezentuje nowe perfumy B. Balenciaga, które będą nowoczesną interpretacją dziedzictwa marki.


B. Balenciaga na rynku zadebiutują w październiku. Jestem bardzo ich ciekaw, ponieważ kompozycja opisywana jest jako drzewna i zielona. Myślę, że poziomem może nawiązać do genialnej serii Paris. W nutach znajdziemy m. in. fiołka, konwalię, kwiat groszku, irys, cedr i nasiona ambrette. Zwieńczeniem piramidy będzie cashmeran o drzewnym, nieco pudrowym aromacie.

Co ciekawe, flakon B. Balenciaga nawiązuje do marmurowej posadzki w ich flagowym salonie przy 10 Avenue George V w Paryżu. Korek zaś ma świadczyć o nowoczesności marki.

Już dziś mogę powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku przeze mnie.

Komentarze

 1. Polubiłam zapachy Balenciagi, moim ostatnim nabytkiem jest Paris L'Essence, więc i ten mnie interesuje. Obecność fiołka może przełożyć się na wspólny mianownik z Paris. Trochę tylko boję się konwalii. I przyznam, że nie bardzo wiem z czym kojarzyć cashmeran...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cashmeran pachnie kurzem, drewnem i ciepłym dymem. To syntetyczna molekuła, która nie występuje w przyrodzie.

   Usuń
  2. Ojej, a ja wlaśnie posprzątałam i nie zdążyłam powąchać kurzu ;)
   Sprawdziłam w sieci i okazało się, że cashmeran występuje między innymi w Jaipur Bracelet. Akurat mam próbkę i już mniej więcej domyślam się, jaki to zapach. Zresztą w Jaipur pojawiają się też inne nuty zapowiadane w B.Balenciaga, także moje wyobrażenie nabiera kształtów.

   Usuń
 2. Paryż jest dzisiaj moim motywem przewodnim, jak widzę- właśnie przed chwilą słuchałam, jak tam dziś pięknie- zaglądam na NdL i niespodzianka ;-))
  Balenciaga Paris kocham za zapach i za przepiękny flakon <3 Tutaj zupełnie inna butla, ale interesująca. Czekam na ten zapach niecierpliwie, bo nuty bardzo mi odpowiadają. Szkoda, że pojawią się dopiero w październiku...chociaż może to dobrze, z uwagi na mocno już rozrośniętą listę zakupową ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paris to mój kolejny punkt na mapie zbierania pozytywnych wrażeń. Bylam tam jako małe dziekco, więc niewiele pamiętam, ale nie moge się doczekać, aż tam zawitam zwłąszcza na Champs Elysées 68 <3 i Rue Cambon 31, gdzie juz ostrzę pazurki na nowe nabytki i nowe wrażenia. Jeśli zapach będzie odzwierciedlał ideę miasta to moze być bardzo bardzo interesujący.

   Usuń
 3. Piękny flakon, zapach zapewne niewiele będzie mu ustępował, taką mam nadzieję. Polubiłam zapachy Balenciagi, tego jestem bardzo ciekawa. Zwłaszcza że cashmeran to zapach strychu w starym domu moich dziadków, więc dla mnie będą to perfumy sentymentalne ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczny flakonik, już dawno nie widziałam żadnego który by mi się aż tak podobał <3 Cudo! Skład zapowiada ciekawy zapach, zobaczymy:-)
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
 5. Do tworów Balenciagi mam stosunek ambiwalentny, ale tutaj zapowiada się coś niezwykle interesującego - czekam ...powiedzmy, że cierpliwie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nuty zapachowe piękne, na czele z konwalią :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać