Harper's Bazaar spada na ostatnie miejsce; Twój Styl na czele (marzec 2014)


Porównanie statystyk (sprzedaż ogółem) luksusowych magazynów: Harper's Bazaar, Twój Styl, Elle, Uroda, Zwierciadło, Pani, In Style.


Wpis ten potraktujcie jako ciekawostkę. Tak naprawdę nie można porównywać ilości czytelników mediów internetowych ze sprzedażą prasy. To obraz w dużej mierze zniekształcony, ale pokazuje on ogólne tendencje rynkowe.

Dziś po raz pierwszy mam możliwość zaprezentowania Wam danych kwartalnych, które znacznie lepiej odzwierciedlają sytuację (gdyż są uśrednieniem trzech wydań: ze stycznia, lutego i marca).


Nez de Luxe wciąż na ostatnim miejscu, ale widać, że może się pochwalić największym wzrostem w stosunku do I kwartału 2013 roku. W ujęciu kwartalnym spada sprzedaż wszystkich magazynów drukowanych. W przypadku Harper's Bazaar ten olbrzymi minus jest spowodowany faktem kampanii promocyjnej pierwszego numeru w marcu 2013 roku (obraz jest zatem nieco przekłamany, średnia kwartalna jest wyciągnięta tylko z jednego numeru).

W ujęciu miesięcznym (wyłącznie marzec) statystyki wyglądają tak:


Pozytywnym zaskoczeniem jest wzrost sprzedaży Elle i Twojego Stylu, rozczarowaniem zaś, biorąc pod uwagę wyłącznie marzec 2014, ostatnia pozycja Harper's Bazaar wśród pism z najwyższej półki.

Wszystkie dane pochodzą ze ZKDP oraz (dla Nez de Luxe) z Google Analytics.

Komentarze

 1. Kupuję czasopisma w kiosku niedaleko miejsca pracy- duże miasto, spokojna uliczka; Pani zamawia tylko 3 HB i czasami zwraca 1-2 egzemplarze, Twój Styl i Pani sprzedaje "na kopy"...

  OdpowiedzUsuń
 2. HB jest po prostu słabe, czytam tylko Elle i Zwierciadło, na resztę szkoda pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele osób kupiło pewnie pierwszy numer HB z ciekawości i na tym numerze poprzestało. "Po drodze" kolejni czytelnicy się rozczarowali - stąd taki spadek. Powtórzę się, ale jednak nasza mutacja słabiutka jest :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. żebyś wiedziała, ja kupiłam pierwszy (bo był wywiad z Jakubem Gierszałem <3 <3 <3 aaaaaaAAAAAaaa OOOOoooo chhhh) i jeszcze jeden z Monicą Bellucci (ze względu na nią). Niestety formuła pism pt. biblia pauperum do mnie nie przemawia. Jak nie mam do obrzydzenia tekstu to dla mnie gazeta jest niewarta. Niestety, ale ten temat juz wielokortnie Marcin podsumował... a szkoda, ze się tak dzieje.
   Kiedyś za rok może dwa M. przemyśl co Ci na prv napisałam, bo może to będzie kluczem do sukcesu ;)

   Usuń
 4. Nie kupuję tych czasopism, chyba że pojawi się coś ciekawego, ale to rzadkość.Nez de Luxe idziesz jak burza :-)Gratuluję.
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja to tylko z Nez de Luxe obcuję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja wpadłam na Marcina przez diggerową i nie żałuję :-) w tym miesiącu czytałam i TS i HB, ten ostatni ze względu na Karla z kotem i Kate Moss

  OdpowiedzUsuń
 7. Twoje dane to unikalni użytkownicy w ciągu miesiąca? A mniej romantycznie to unikalne IP?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać