Marcin Tyszka i Harper's Bazaar

Dziś znów o Harper's Bazaar i znów o Polakach, w sumie to o jednym. Marcin Tyszka jest jedynym polskim fotografem, który wykonał sesje okładkowe do najbardziej luksusowego magazynu o modzie na Ziemi.


Znacie moją fascynację tym tytułem, więc postanowiłem dziś uczynić tę małą dygresję i przypomnieć Wam okładki Marcina Tyszki dla HB.Ale najpierw parę słów samego bohatera o Harper's Bazaar:

"Pierwszy magazyn modowy z najwyższej półki, którego konkurencją na świecie jest tylko Vogue. Tam moda zawsze jest najlepsza. Dla różnych edycji Harper's Bazaar pracują najlepsi fotografowie, największe gwiazdy. To jest naprawdę luksusowy magazyn."

Zuzanna Bijoch na podwójnej okładce Harper's Bazaar Espana
Laeticia Casta na podwójnej okładce Harper's Bazaar Rosja
Jacquetta Wheeler na okładce Harper's Bazaar RosjaDita von Teese na okładce Harper's Bazaar RosjaIsabeli Fontana na okładce Harper's Bazaar Rosja


Komentarze

 1. <3 Pierwsza okładka na stronie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fotograf niezły ale nic poza tym, ostatnia okładka najlepsza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co ma być "poza tym". Liczą się twarde umiejętności. A gdyby nie one to Tyszka nie miałby skalpów w postaci HB, Vogue, Elle...

   Usuń
  2. Liczą się "twarde" umiejętności, to prawda... Ale również kontakty i "plecy" - w tej branży to nieuniknione. Sam Tyszka w wywiadzie z Mołek powiedział, że w Polsce jest ze stu lepszych od niego, ale nie mają siły przebicia.

   Usuń
 3. pierwsza okładka - z Zuzanną zdecydowanie najlepsza - czysta magia

  OdpowiedzUsuń
 4. Jego zachowanie mnie denerwuje, ale nigdy nie rozumiałam artystów ;-) Fajnie wygląda na tym zdjęciu, wow! Mnie najbardziej podobają się okładki 1,4 i 7. Piękne są!!!
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam go z programów TV, ale z ciekawości obejrzałam sobie kilka filmików w sieci z jego udziałem...no cóż mogę być fanką jego zdjęć, jest niezaprzeczalnie genialnym artystą fotografem ale nic poza tym mnie w nim nie urzeka, dlatego rozumiem Anonimową wypowiedź.
  Najbardziej podobają mi się okładki pierwsza i ostatnia. Cudowne!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi najbardziej podoba się pierwsza okładka z Bijoch. Kiedyś ten magazyn był stricte modowym magazynem, teraz jest raczej magazynem reklamowym dóbr luksusowych... Bo dzięki kasie z reklam stać go na własną reklamę...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać