Diana Vreeland i jej perfumy [NEWS]Część z Was pewnie nie kojarzy jej osoby. Diana Vreeland była szefową amerykańskiego magazynu Vogue w latach 1963-1971 (wcześniej pracowała dla Harper's Bazaar). Dziś pamięć o niej została utrwalona we flakonach pięciu perfum, które ujrzały światło dzienne dzięki jej wnukowi.


Alexander Vreeland postanowił, że premiera pachnideł odbędzie się podczas amerykańskiego tygodnia mody. W sklepach przyjdzie nam ich oczekiwać w październiku, choć zapewne do Polski nie trafią.

Na razie znamy tylko ich nazwy: Extravagance Russe, Absolutely Vital, Perfectly Marvelous, Outrageously Vibrant, Simply Divine. Wiadomo również, że linii będzie towarzyszyła gama produktów dodatkowych: świece i balsamy do ciała. Na pewno pojawią się we francuskim Collete.

Komentarze

 1. Ciekawostka! Piękne kolory flakonów. Jeśli tylko nadarzy się okazja zapoznam się z nimi z ochotą, ciekawa jestem ich zapachu :-)

  * świece Marcinie - dziś ciągle się czegoś czepiam, chyba potrzebuję już wakacji ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wyglądają. Pod koniec roku będę w Paryżu, może wtedy uda mi się je poznać.
  Greg

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro DE LUXE, to i język niech taki będzie... Luksusowo poprawny. Poniżej cytat z Poradni językowej PWN.
  [...] wyrażenie póki co jest nieodpowiednie jako nazbyt potoczne. Słownik poprawnej polszczyzny PWN nie znalazł dla niego miejsca nawet w tzw. normie użytkowej, która stawia mniejsze wymagania mówiącym. Mnie jednak w potocznej polszczyźnie owo póki co nie razi, choć sam go nie używam.
  Kto zaś używa? Kwerenda w Korpusie Języka Polskiego PWN pokazuje, że póki co występuje najczęściej w gazetach i ulotkach reklamowych, w rozmowach (głównie potocznych), rzadziej w książkach, a jeśli już, to w dialogach stylizowanych na język potoczny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Błędy każdemu mogą się zdarzyć, niektóre wynikają z pośpiechu, jak literówki. Lepiej jednak mieć wymagających czytelników niż takich, którzy kupią wszystko.
  Piękne flakoniki, urzekająca kolorystyka. Nie sądzę abym miała okazję je poznać :-( Maria

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za wskazanie pomyłek. Poprawiłem obie.

  Naprawdę cieszę się, że mam tak wymagających czytelników, przy których mogę się nieustannie uczyć..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych! Pozdrawiam.

   Usuń
 6. Kolorystyka flakonów bajeczna, z chęcią poznałabym te zapachy :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać