Mont Blanc Emblem Intense

Perfumy marki Mont Blanc znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


Mont Blanc Emblem Intense
Mont Blanc Emblem Intense

Pamiętacie dwie zeszłoroczne premiery Mont Blanc - Emblem i Emblem Intense? Ten drugi w końcu trafił do Polski.


Przyznam szczerze, że testowałem go jedynie z poczucia obowiązku i bardzo ładnej, srebrnej butelki. Mając w pamięci dość niski poziom klasycznego Emblem, nie spodziewałem się cudów.

I cudów nie ma.

Jak pachnie Mont Blanc Emblem Intense?


Emblem Intense pachnie jednak dużo lepiej od brata. Jest bardziej przyprawowy i fiołkowy. W tym przypadku nie trzeba się już zastanawiać, jakie nuty są w piramidzie zapachowej. Wszystko czuć wyraźnie i ostro. Niestety, wciąż jest to pachnidło po zbóju chemiczne i zakurzone. Nie tak jak klasyk, ale i tak ilość chemii powala na kolana.

Srebrny flakon Mont Blanc Emblem Intense
Srebrny flakon Mont Blanc Emblem Intense

Parę plusów i opinia końcowa


Dopatrzyłem (dowąchałem) się jednak jednej istotnej zalety. Emblem Intense zmienia się na skórze. Swoimi ustami opowiada opowieść z konkretną fabuła. Fakt, to mowa o chińskim kardamonie, fiołku lub wręcz ich zabawkowych odpowiednikach, ale absolutnie nie zarzucam mu płaskości. To nie jest monolit. I z tego powodu nie oceniam go tak krytycznie jak np. Karl Lagerfeld for Him.

Powiem więcej, między 3 a 5 godziną zapach Mont Blanc haczy wręcz o pięknego, ziemistego fiołka podbitego aromatami korzennych przypraw z dominantą muszkatu. Nie zawsze ten efekt występuje, ale jednego dnia udało mi się go uchwycić. To też niejako dowód, że na perfumy mają potencjał i na różnych skórach mogą się ułożyć w odmienny sposób.


Nuty: kolendra, kardamon, szałwia, fiołek, paczula, bób tonka, róża, cynamon, gałka muszkatołowa
Rok premiery: 2014
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 40 i 60 
Trwałość: dobra, około 6-7 godzin
Twórca: b.d.

Komentarze

 1. Niezbyt wysoka dales mu ocene, ale coz, nie kazdy zapach moze byc swietny.
  Renata Wójs

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę szkoda, ale dzięki temu doceniam zapachy naprawdę piękne. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ocena 4/10? :) No cóż. Może i słoń mi nadepnął na nos, ale wolę pachnąć tymi perfumami niż śmierdzieć "niszą" za cztery stówy. A tak a propos, gdzie Ty szanowny Marcinie widział w naszych czasach perfumy bez chemii? :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać