Phaedon Eau Simple de Concombre

Phaedon Eau Simple de Concombre
Phaedon Eau Simple de Concombre

Marka Phaedon wciąż się rozwija jako niezależny projekt należący do Pierra Guillaume - twórcy Parfumerie Generale. Najnowsza premiera to Eau Simple de Concombre - Woda Ogórkowa.


Trzeba przyznać, że pomysłów twórcom niszowym nie brakuje. W tych perfumach zmiksowano bowiem najbardziej masowe, najbardziej paskudne i chemiczne akordy znane z półek perfumerii sieciowych: ogórka, arbuza i akord morski. Ponoć wtóruje im frezja, mięta i trawa.

Jak TO pachnie?


Eau Simple de Concombre pachnie tak naprawdę jak ekstrakt Light Blue zmieszany z Cool Water i doprawiony dużą ilością landryn arbuzowych. Niestety, jakoś samej kompozycji zapachowej pozwala ją zaklasyfikować w poczet zapachów chemii gospodarczej, nie perfum.

Ogórek w plasterkach
Ogórek w plasterkach

Czegoś tak okropnie taniego i okropnie ogórkowo-arbuzowo-morskiego chyba nie wąchałem w życiu. Zazwyczaj jest tak, że producent wybiera jeden lub dwa z tych akordów i czyni z nich preludium - głowę swoich perfum. A tutaj ta głowa jest rozciągnięta na serce i nawet bazę.

Opinia końcowa


Phaedon znany był z kreacji wielkich, kunsztownych kompozycji. Eau Simple de Concombre to jednak kpina z poprzednich dokonań marki. Takiej taniochy nie wąchałem od dawna. Ta chemia w dodatku potrafi odebrać oddech - tak jak Swimming in Lipari. I nie ma w niej ani grama geniuszu.


Nuty: arbuz, akord morski, ogórek, frezja, mięta, trawa
Rok premiery: 2015
Twórca: Pierre Guillaume
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 100 mL
Trwałość: prawie żadna, około 2 godzin

Komentarze

  1. Ocena niska. Często się spotykam na różnych blogach z określeniem że zapach jest sztuczny, chemiczny, płaski. Czy zapachy produkowane w latach 80-tych lub wcześniej były lepsze? Nie mam na myśli perfumeryjnej niszy tylko te marki które trafiają na półki znanych perfumerii w cenach 200 - 500 złotych za 100ml.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, były lepsze, choćby dlatego, że nie wówczas nie obowiązywały restrykcje dotyczące stosowania naturalnych składników.

      Usuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać