SoOud Jadab

SoOud Jadab Parfum Nectar
SoOud Jadab Parfum Nectar

Jadab to najnowsza propozycja marki SoOud. Stephane Humbert Lucas skierował te perfumy w stronę mężczyzn, ale już na wstępie mogę powiedzieć, że to uniseks. Jak większość zapachów z dominującą nutą żywicy oud.


W języku arabskim słowo "jadab" oznacza mężczyznę zniewalającego i uwodzicielskiego, takiego, który łączy pewność siebie z elegancją. Marketingowa otoczka tych perfum jest więc żywcem ściągnięta z reklam typowych bestsellerów dla kobiet Zachodu. Ileż to już nie było premier dla kobiet "seksownych", "pewnych siebie", "zmysłowych" itd.

Na szczęście sam zapach prezentuje (nieco) więcej finezji. To oud. Kolejny oud. SoOud.


Jadab jest agarem topornym, bardzo drzewnym, suchym i wytrawnym. Akcentów aptecznych raczej brak. Typowo zwierzęcych też nie zauważam. Nuta kandyzowanych owoców nie jest wyraźna, a jej ślady można dostrzec głównie w w wersji Eau Fine. W niej właśnie, spod zwałów palonego oud czuć dymny aromat wędzonych, słodkich śliw. To jednak dodatek, szczegół budujący promil wrażenia węchowego. Parfum Nectar pozbawiony jest tej nuty. W zasadzie pewnie ona tam jest, ale zagłusza ją czysta woń palonego agaru. Ta mocniejsza wersja jest w ogóle znacznie prostsza i mniej finezyjna, choć silniejsza. Jeśli ktoś chce pachnieć mocarnym oudem z wonią deski to polecam, ale Eau Fine dostarcza na pewno nieco więcej wrażeń. Jest mniej intensywne i nie tak toporne.

So Oud Jadab Eau Fine
So Oud Jadab Eau Fine

Opinia końcowa


SoOud przedstawia perfumy raczej płaskie, jednostajne i nudne. Tak podany oud nie broni się. Jest zbyt dosłowny i przy obecnym nasyceniu rynku, Jadab chyba już nikogo nie będzie w stanie zachwycić.


Nuty: oud, akord drzewny, kandyzowane owoce
Rok premiery: 2015
Twórca: Stephane Humbert Lucas (choć mam wątpliwości, czy naprawdę jest perfumiarzem)
Cena, dostępność, linia: zapach dostępny w dwóch stężeniach (Parfum Nectar 30 mL i Eau Fine 60 mL)
Trwałość: obu wersji ponadprzeciętna, nawet jak na oudowce, ponad 12 godzin

Komentarze

 1. Hmm... a mógłbyś polecić perfumy, w których przeważa oud? Bo znam go z Black Tourmaline, oudów Montale czy Black Afgano, ale zawsze są z czymś zmieszane. A może najlepiej zapachy zawierające wyłącznie drzewo agarowe? :)

  Avarati

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chcesz poznać czysty oud, to Jadab w wersji Parfum Nectar sprawdzi się idealnie.

   Usuń
 2. Aj, Parfum Nectar jest mocny i bezpośredni jak cios w twarz. ;) Znam jednak osobę, na której tego typu zapachy lubią wypadać zaskakująco dobrze -- muszę przeprowadzić eksperyment. Eau Fine jest, jak sam to ująłeś, bardziej finezyjny.Taki o, da się nosić, przyjemniejszy. MR.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden cios. Ja jednak wolę dostać cały grad ciosów od perfum, jeśli już jakieś muszę. Ale może to kwestia skóry, że PN pokazał się na mnie płasko i jednostajnie...

   Usuń
  2. U mnie też dość jednostajnie, ale pół biedy, bo lubię oud i w takim wydaniu, więc nie cierpię katuszy, a nawet mi trochę miło. Na mnie bardzo podobnie pachnie Carner Barcelona Cuirs. Kupiłam go kiedyś, szukając alternatywy dla Black Afgano, którym często pachnie mój tato... niby OK, ale jednak gdzie mu tam do Afgana. ;) MR.

   Usuń
  3. No tak, Afgana nie da się pobić. :) :) Choć Cuirs bardzo, bardzo szanuję i uważam za zapach z I ligi.

   Usuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać