Place Vendome i zagadka korka perfum

Kilka dni temu na Facebook-u Nez de Luxe zapytałem Was, jaki korek perfum widać na poniższym zdjęciu? Zdjęcie przedstawia Place Vendome, co słusznie zauważyliście.


Place Vendome w Paryżu
Place Vendome w Paryżu

Okazało się, że widać CO NAJMNIEJ dwa.

Jeśli ktoś z Was posiada informacje o innych korkach, które nawiązywały do Place Vendome, to proszę o informację w komentarzu.

Chanel No. 5


Pierwszym korkiem, który widać na fotografii jest korek perfum Chanel. Po raz pierwszy zastosowano go w legendarnej Chanel No. 5, a później również w większości innych wód perfumowanych Chanel - No. 19, Coco Noir. Oszlifowano go jak diament na wzór paryskiego placu.

Korek Chanel No. 5 o kształcie Place Vendome
Korek Chanel No. 5 o kształcie Place Vendome

Guerlain Bee Bottle


Również pszczele flakony Guerlain "widać" na powyższym zdjęciu. Zostały bowiem one zainspirowane kolumną Vendome. W tym miejscu warto podkreślić, że uproszczoną wersją Bee Bottles są butelki wszystkich zapachów z serii Aqua Allegoria (np.: Teazzurra czy Limon Verde).


Guerlain Les Parisiennes
Guerlain Les Parisiennes


Prawidłowe odpowiedzi na moje pytanie są zatem co najmniej dwie.

Boucheron Place Vendome


Jeśli zaś chodzi o perfumy Boucheron Place Vendome, to w ich wypadku butelka miała przypominać bruk Place Vendome, a sam korek ma nawiązywać do jubilerskich tradycji marki. Nie widać go zatem na powyższym zdjęciu.

Komentarze