Wystawa Sylwii Dębickiej ART COUTUREMoi Drodzy, pamiętacie zapewne Sylwię Dębicką, która dla Nez de Luxe stworzyła wspaniałe grafiki perfum Tom Ford Plum Japonais i Ramon Molvizar Black Cube.


W piątek, 19 czerwca w "Dużym Pokoju" odbył się wernisaż wystawy "Art Couture" autorstwa Sylwii. Żałuję bardzo, że nie mogłem tam być, ale z radością informuję, że wystawę można jeszcze oglądać do 30 czerwca w godzinach 10-18 w pracowni "Duży Pokój" na ulicy Wareckiej 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka).

Pozwalam sobie na blogu zamieścić oficjalną informację o wystawie. Fani perfum znajdą tam niepublikowane wcześniej grafiki perfum, więc uważam ten wpis za w pełni uzasadniony :):

"Wystawa jest formą dialogu sztuki i mody. Słowo „moda” często wzbudza ambiwalentne odczucia, wywołuje niekoniecznie pozytywne skojarzenia, pobłażliwe spojrzenia. W końcu to "tylko" ubiór, skorupa, wygląd zewnętrzny, produkt, przemysł. Moda jest częścią naszego codziennego życia, a jednak mało kto zwróci uwagę na to, że może pełnić rolę komunikacyjną, być pewnego rodzaju medium, które wyraża poglądy, uczucia, nastroje, upodobania, czy przynależność do danej grupy społecznej. Sztuka z kolei spełnia rozmaite funkcje, m.in. estetyczne, społeczne, dydaktyczne, terapeutyczne; jest zdolna zachwycać, wzruszać, bądź wstrząsać. A więc kojarzy się z czymś wzniosłym, co wykracza poza ramy codzienności.

Wydawać by się mogło, że moda i sztuka to dwa kompletnie odrębne światy. A jednak - jak historia dowodzi - potrafią tworzyć ze sobą bardzo zażyłe związki. Moda od dawna próbuje wnikać w struktury sztuki. Dzięki niej poszerza swoje znaczenia, lub nawet staje się sztuką. Przenika do galerii, muzeów, murów akademii, ujawnia swoje zakorzenienie w kulturze, polityce, historii. Co natomiast można powiedzieć o sztuce, która ilustruje modę? Czy to w ogóle jest nadal sztuka? A jeśli tak, to czy jest sztuką wartościową?

Sylwia Dębicka jest młodą artystką, tworzącą głównie ilustracje o tematyce fashion. W 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2014 roku dostała się na prestiżowy Art & Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk. Od tego czasu wykonywała projekty zarówno dla polskich jak i zagranicznych klientów (m.in. La Rivista, Rouge Magazine China, Trendsetterka.com). Jej prace powstają "analogowo", czyli ręcznie. Do ich wykonania używa różnych mediów; najbardziej lubi tusz, akwarelę i starodawne, szlachetne techniki graficzne, które to często miksuje razem w formie kolaży. Artystka lubi się bawić i eksperymentować z tworzywem, dużą rolę w jej procesie twórczym odgrywa element przypadku. Dlatego też jej prace są z jednej strony ekspresyjne, w pewien sposób nonszalanckie. Z drugiej zaś strony cechują się subtelnością i delikatnością, co w efekcie stanowi niezwykłe połączenie.

Wstęp oczywiście wolny, wszystkich serdecznie zapraszamy!"

Komentarze

  1. Niestety do Warszawy mam spory kawałek ale zawsze można odwiedzić FB, Instragram czy stroną prowadzoną przez Panią Sylwię :)
    A prace są naprawdę piękne.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać