Hermes i pierwsza, autorska perfumeria na świecie


Hermes otwiera pierwszą na świecie perfumerię!!!


Historia marki Hermes liczy bez mała 180 lat. Od początku istnienia główną jej domeną był sprzęt jeździecki. Zresztą do dziś dnia jest to istotna część produkcji firmy, która wyraża się też w charakterystycznym logo.


Kąpielowa linia Le Bain Hermes

Na drogi perfumeryjne Hermes wszedł zaraz po II Wojnie Światowej. W 1951 roku świat ujrzała woda Eau d'Hermes, którą wykonał Edmond Roudnitska. Od tamtego czasu francuska firma stale rozwijała swoją ofertę zapachową. Dziś takie perfumy jak Amazone, Bel Ami, Eau de Orange Verte czy Caleche są już wielkimi klasykami o międzynarodowej sławie.


W roku 2003 debiutuje Un Jardin en Mediterranee - pierwsza pozycja bestsellerowej lini Les Jardins. Rok później na światło dzienne wychodzi seria Hermessence - niszowa kolekcja autorstwa naczelnego nosa marki - Jean Claude Ellena. Do dziś dnia można ją zakupić wyłącznie w butikach marki na całym świecie.

W tym roku Hermes prezentuje kolejny nowy koncept - markową perfumerię. Prawdopodobnie jest to projekt pilotażowy, ale mam nadzieję, że spełni pokładane w nim nadzieje.

Brookfield Place w Nowy Jorku (zdjęcie z zasobów aasarchitecture.com)

Autorska perfumeria marki zostanie otworzona w sierpniu w nowojorskim Brookfield Place przy Liberty Street. Na pewno będzie tam dostępna pełna linia produktów zapachowych wraz z kolekcją kąpielową Le Bain Hermes i serią świec.

Z okazji otwarcia butiku powstała również świeca zadedykowana nowojorczykom o nazwie The Shop Around the Corner. Kompozycja użyta do jej produkcji powstała pod nadzorem Celine Elleny - córki Jean-Claude. Jej zapach ma łączyć nuty kwiatowe z mocnymi akcentami eukaliptusa.

Sam butik Hermes zaprojektowano w nawiązaniu do miejskiej dżungli. Stąd wśród tworzyw znajdziemy beton, marmur, skórę i elementy wykonane z drewna. Całość ma mieć 1000 stóp kwadratowych, czyli bez mała będzie to 100 metrów kwadratowych.

Niestety, na chwilę obecną nie wiem, czy w perfumerii będzie dostępna linia Hermessence. Trzymam jednak kciuki, żeby podobne butiki powstawały na całym świecie.

Może kiedyś w Polsce???

Komentarze

 1. Marcinie...czy sądzisz ze to oryginalne pumy szare ? Wyglądają ok...ale pewien nie jestem bo teraz sie podrabia już bardzo profesjonalnie.

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b972a0fdab3feadd.html

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21705ced78d0af92.html

  Pytam bo troszku martwi mnie ich cena... być może sprzedawczyni nie ma pojęcia ,że są to perfumy wycofane dawno temu , bo mówi , a wręcz ostrzega ,ze ma je wiele lat i nic nie gwarantuje bo perfumy mają więcej jak 3 lata . Jeśli to oryginały to taka okazja mi sie już nie trafi :P...mimo ,ze damskie .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno powiedzieć, ale ja chyba bym się kupił.

   Niestety, zdjęcia nie są na tyle wyraźne, żeby to ocenić. Warto jednak pamiętać, że tego typu zapachów nie podrabia się zbyt często, a zwłaszcza wycofanych.

   Usuń
  2. Robione przy sztucznym świetle...dzisiaj dostałem mms-em ładne...szkło symetryczne, nie widać żadnych zmętnień czy bąbelków. Chyba mnie czeka najlepszy deal w życiu bo babeczka chce 35zł szt:) co przy cenach Allegrowych rzędu 400 jest po prostu ceną marzeniem .

   Usuń
 2. Ja bym w tej perfumerii oszalała ze szczęścia! Powinien tam od czasu do czasu wpadać Ellena i witać się z klientami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to możliwe, ale bardziej widzę w tej roli jego córkę. On już może nie mieć tyle sił.

   Usuń
 3. Wizyta w takiej perfumerii z pełnym portfelem w dodatku to moje marzenie. Może nie takie całkiem niedoścignione?....
  Gosia W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że niebawem perfumerie Hermes zaczną pojawiać się w Europie. Może kiedyś doczekamy się takiej w Polsce. Kto to wie?

   Usuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać