Rance Hortense

Rance Hortense

Oszczędzę Wam całej historycznej otoczki najnowszych perfum Rance o nazwie Hortense. Wystarczy wiedzieć, że Hortensja de Beauharnais była Królową Holandii i matką Napoleona III.


Ponoć pierwotna receptura perfum Hortense powstała w 1810 roku, kiedy Jean Rance pod wpływem uroku młodej damy zmieszał dla niej romantyczne pachnidło. I ponoć nowa wersja ma nawiązywać do pierwowzoru, ale tego akurat nigdy się nie dowiemy.

Wiemy natomiast, że Horense to piękny, delikatny zapach różany z równie subtelnym podbiciem orientalnym. W poczet określeń-kluczy na pewno można zaliczyć: "frywolność", "urokliwość", "mały pazurek". Nutą główną uczyniono różę, której klimat jest podobny do tego, którego doświadczaliśmy w Rance Rose de Rose. Mamy zatem różę szminkową z wyraźnym akcentem kobiecej kosmetyczki, trochę pudru, trochę puchu i pluszowe obicia...

Reklama perfum Rance Hortense

Rance Hortense zaskakuje jednak ciepłym, zmysłowym cynamonem i cieniem kadzidła. To nie są nuty solo znane z innych niszowych premier, ale nadają całości pożądanej zmysłowości i pazura.

Trzeba też powiedzieć, że kompozycja jest raczej łatwa jak na niszę. Nie jest jednak mainstreamowa, ponieważ czuć ponadprzeciętną jakość składników użytych do jej wykonania.

Opinia końcowa o Rance Hortense


Podoba mi się jej kwaskowy początek, różano-cynamonowe, miękkie serce i nieco słodsza, pamiętająca wcześniejsze nuty baza. Hortense to świetnie skomponowane perfumy. Dla fanek drzewnych, ciepłych i urokliwych perfum to może być naprawdę świetny zapach.


Nuty: bergamotka, pieprz, cynamon, drewno cedrowe, mahoń, róża, wanilia
Rok premiery: 1810/2015
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 100 mL
Trwałość: dobra, około 6-7 godzin

Perfumy podobne: Lubin Grisette, Dior Dolce Vita, Shiseido Feminite du Bois

Komentarze

 1. czy już wiadomo gdzie można je kupić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są w jednej z perfumerii niszowych w Polsce. Jak wpiszesz w Google to powinno wyjść. Nie chcę być posądzony o kryptoreklamę.

   Usuń
 2. Nie wiem jak pachnie ten zapach, ale gdy czytam o różanych perfumach z kwaskowym początkiem i orientalnym sznytem od razu na myśl nasuwa mi się Tasmeem od Rasasi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że mogą pachnieć zbieżnie, choć Hortense to zapach naprawdę delikatny. Orient jest tam dalekim echem.

   Niestety, nie miałem przyjemność poznać perfum marki Rasasi.

   Usuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać