Kanebo Sensai The Silk Eau de Toilette

Perfumy i kosmetyki Kanebo Sensai znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


Sensai The Silk Eau de Toilette

Japoński koncern kosmetyczny hi-end - Kanebo - zaprezentował w tym roku perfumy Sensai The Silk w dwóch odsłonach. Dziś pora na teoretycznie lżejszą wersję Eau de Toilette.


Przy okazji recenzji Sensai The Silk Eau de Parfum pisałem już, że obie wody są bardzo od siebie różne i pewnym przekłamaniem jest jedna nazwa.

Woda toaletowa pachnie piżmowo, ale nie jest ani tak kremowa, ani tak ciepła jak EdP. Z obszarów miękkich i słodkich przenosimy się w klimaty bardziej przypominające proszek do prania. Są więc wyraźnie wyczuwalne cytrusy z bergamotką w roli głównej i spora ilość zimnych kwiatów. Wyeksponowana nuta konwalii pozwala bez dwóch zdań odróżnić The Silk Eau de Toilette od bardziej skoncentrowanej, zmysłowej wersji.

Sensai The Silk Eau de Toilette

Jeśli zaś chodzi o fundamenty, to warto zauważyć, że Sensai zdaje się pomijać ten aspekt. The Silk EdT urywa się bowiem nagle, jak gdyby po głowie i sercu nie było już nic. Na pewno pachnie bardziej intensywnie od wersji EdP, ale jest jeszcze mniej trwałym zapachem. To coś na kształt fajerwerków: początek iskrzy cytrusami i zaskakuje świeżością kwiatów, ale po nim wszystko gaśnie...

The Silk EdT nie są perfumami skomplikowanymi i wymagającymi dłuższych opisów.

Opinia końcowa o Sensai The Silk Eau de Toilette


Sensai The Silk Eau de Toilette to bez dwóch zdań perfumy bardziej komercyjne, masowe i łatwiejsze od wersji EdP. Zaznaczam jednak, że "bardziej" nie oznacza, że takie są. Kanebo pokazuje duet produktów bardzo nietypowych jak na gusta Europejczyków.


Nuty: piżmo, bób tonka, fiołek, orchidea, czerwony pieprz, piwonia, konwalia, gruszka, bergamotka
Rok premiery: 2015
Twórca: Marie Salamagne
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 mL
Trwałość: zła, około 2-3 godzin

Komentarze

  1. Odpowiedzi
    1. Te zapachy mają potencjał. Wydaje mi się, że są bardzo podatne na skórę i warunki.

      Usuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać