Kilian Voulez-Vous Coucher Avec Moi

Kilian Voulez-Vous Coucher Avec Moi

Voulez-Vous Coucher Avec Moi to najnowsze perfumy marki Kilian, które mam okazję zaprezentować na blogu.


Inspirowany nocą i sztuką uwodzenie zapach nie jest niestety tym, czego się spodziewamy, a przynajmniej nie jest tym do końca.

To mocno kwiatowa kompozycja, w której prym wiodą białe, upajające kwiaty z ylangiem (przy okazji polecam dawny wpis: "Olejek ilangowy i ylang ylang") i gardenią na czele. Kilian jednak nie poszedł na całość i nie zdecydował o włączeniu pełnej mocy. Voulez-Vous Coucher Avec Moi nie są zatem duszące, tropikalne i ulepne, lecz w pewien sposób kobiece i pełne gracji. Są plusy i minusy takiego złożenia perfum. W poczet zalet na pewno można zaliczyć przyjemność noszenia i uniwersalność. Wadami jest zaś infantylność i wtórność.

Kilian Voulez-Vous Coucher Avec Moi

Do tego dodajmy, że Kilian postawił na sandałową bazę, w której zaakcentowano ciepłe tony kremowe, nieco wręcz mleczne z odrobiną cukru. W efekcie całość sprowadza się do klimatów, które były już w perfumerii wykorzystywane. W tym momencie przypomnę tylko Guerlain Terracotta Le Parfum 2014 czy serię Estee Lauder Bronze Goddess. Również w niszy mieliśmy już takie epizody. Dla przykładu wymienię perfumy Perris Ylang Ylang Nosy Be.

Opinia końcowa o perfumach Kilian Voulez-Vous Coucher Avec Moi


Propozycja marki Kilian wydaje się zbyt zachowawcza, bezpieczna i po ludzku nudna. Jest przy tym też bardzo droga, a według mnie wypada słabiej od znacznie tańszych kompozycji tego typu.


Nuty: ylang ylang, tuberoza, gardenia, drewno sandałowe, wanilia
Rok premiery: 2015
Twórca: Alberto Morillas
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 mL w perfumerii Quality Missala
Trwałość: średnia, około 4-5 godzin

Perfumy podobne: Perris Monte Carlo Ylang Ylang Nosy Be, Guerlain Terracotta Le Parfum 2014

Komentarze

 1. Na mnie pachną przepięknie, zbierają także komplementy, choć zdecydowanie nie pasują do swojej nazwy. :) To taki trochę comfort scent.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100 % racji. To perfumy, którym nie brak urody, a wręcz przeciwnie. Mogłyby spokojnie stanąć na półkach perfumerii sieciowych i na pewno powalczyć o tytuł bestsellera. W niszy to jednak rzadkość.

   Usuń
 2. bardzo przyjemny, ciepły, kwiatowy, torszke ulepkowaty

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać