Sisley wyróżnia polską reżyser na Festiwalu Des Arcs


Europejski Festiwal Filmowy Des Arcs


Święta coraz bliżej, ale w tym przedostatnim dniu chciałem się z Wami podzielić bardzo pozytywną wiadomością, która napłynęła z Francji, z Europejskiego Festiwalu Filmowego Des Arcs.


"Marka kosmetyków Sisley stworzyła w 2013 roku nagrodę "Kobieta Filmu Sisley" aby wyróżniać nią reżyserki, producentki lub szczególnie znaczące europejskie aktorki, chcąc docenić pracę kobiet i ich zaangażowanie w sferę artystyczną, która dla marki Sisley jest szczególnie droga, i w którą inwestuje przez blisko 10 lat.

W ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego Des Arcs Sisley postanowił wyróżnić poprzez swoją nagrodę kobiety, które reprezentują współczesne kino europejskie, mając świadomość, że kobiety w porównaniu do mężczyzn są mniej liczne w branży filmowej, jak również w wyborach jury najważniejszych festiwali międzynarodowych. Festiwal filmowy Des Arcs jako największa impreza kulturalna w sercu Alp ma na celu promowanie różnorodności kina europejskiego i odkrywanie jego twórczych talentów.

Swoją nagrodą "Kobieta Filmu Sisley” marka Sisley pragnie nagradzać szczególny, kobiecy punkt widzenia na rozmaite tematy społeczne wiążące się także z życiem kobiet i niosące mocne przesłanie. W pierwszym roku, Sisley nagrodził bośniacką reżyserkę Jasmilę Žbanić, która miała odwagę ujawnić fakty zbrodni wojennych wobec kobiet w czasie wojny w Bośni. W zeszłym roku, młoda francuska reżyserka i aktorka Lucie Borleteau została uhonorowana za swój film "Fidelio l’Odyssée d’Alice...", historię kobiety zanurzonej przez całe tygodnie w 100% męski świat podczas swojej pracy w charakterze mechanika na pokładzie statku handlowego.Marka Sisley zna i docenia oryginalność polskiego kina oraz jego zachwycających twórców, których częścią jest Małgorzata Szumowska. Po filmach takich jak "Kochaj i rób co chcesz" czy "Sponsoring" Małgorzata Szumowska po raz kolejny opiera się na złożoności relacji międzyludzkich, odważnie, niepokojąco, ale delikatne traktuje bolesny temat: żałobę, chorobę, anoreksję. Porusza i bada zarys problemu, pozostawiając szukanie odpowiedzi w samym sobie i pokazując wszystkie te zjawiska w wyjątkowo estetyczny i poetycki sposób.

Małgorzata Szumowska otrzymała nagrodę "Kobieta Filmu Sisley” za ten piękny film (
aut: "Body/Ciało") w dniu 14 grudnia. Autorem statuetki stworzonej specjalnie na ten festiwal jest znany polski rzeźbiarz Bronisław Krzysztof, artysta i od wielu lat przyjaciel rodziny d’Ornano, która jest właścicielem marki Sisley i fundatorem nagrody filmowej."

Komentarze

 1. "Skoro mimo usilnych próśb działu marketingu ani Festiwal w Cannes ani Amerykańska Akademia Filmowa nie chciały przyznać naszemu kremowi Palmy ani Oskara to powiedzcie PRowcom żeby coś wymyślili." Naprawdę "marki" oglądają filmy? Drukuje się karton z logo i sadza w kinie, żeby dywagował o wartościach artystycznych i podumał jak reżyserka przedstawia "żałobę, chorobę, anoreksję"?


  Lektura NdL dostarcza mi prawdziwej przyjemności i bardzo cenię Pana teksty o zapachach, ale poczułam się niemile zaskoczona gdy ta treść pojawiła się w moich powiadomieniach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sadza się zapewne specjalistów marki, którzy odnajdują w filmie wartości, którymi kieruje się firma lub, które są dla firmy bliskie.

   Usuń
 2. Drogi Panie Marcinie, po bezowocnych poszukiwaniach zwracam się do Pana z nadzieją, że pomoże mi Pan w odnalezieniu wymarzonego przeze mnie zapachu. Absolutnie zakochałam się w perfumach Armani Eau de Cedre i szukam czegoś bardzo podobnego, jednak bardziej nadającego się do noszenia przez kobietę. Może kojarzy Pan zapach, który pasuje do tego opisu? Byłabym niezwykle wdzięczna.
  Pozdrawiam,
  Aleksandra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To trudna sprawa, bo jeśli zapachy po damskiej stronie półki są konstruowane z innych nut i mają inny wydźwięk. Dlatego kobiety coraz częściej kupują dla siebie perfumy męskie.

   Usuń
  2. To może Cedre od Serge Lutensa?

   Usuń
 3. Oczywiście chodzi o film Body/ciało?

  OdpowiedzUsuń
 4. Return Man thank you for your sharing. We feel very pleased about that. You should also try their best games with our free today to get the sense of fun that brings. Thank you!
  return man
  baixar whatsapp
  mobogenie baixar
  Happy Wheels
  Happy Wheels
  Vex 3 Game
  Potty Racers 3
  Swords And Souls

  OdpowiedzUsuń
 5. I like your all post. You have done really good work. Thank you for the information you provide, it helped me a lot. I hope to have many more entries or so from you. I like play game: Retrica, donkey kong game. What about you?

  OdpowiedzUsuń
 6. Return Man thank you for your sharing. We feel very pleased about that. You should also try their best games with our free today to get the sense of fun that brings. Thank you!Máy trợ giảng Mcrio specializes in providing thiết bị trợ giảng, máy trợ giảng hà nội and máy trợ giảng giá rẻ hà nội

  OdpowiedzUsuń
 7. Photoshop Online Alternative is a perfect alternative to photoshop photos edit. A free online photo editor includes all the basic features as well as the extra bells and whistles that most people need to photos edit and enhance their photos and images. photos editing, photos editor

  OdpowiedzUsuń
 8. I regularly visit your site and find a lot of interesting information. Thank you and look forward to your page growing stronger.

  OdpowiedzUsuń
 9. Thanks for your post! Through your pen I found the problem up interesting! I believe there are many other people who are interested in them just like me! Thanks your shared!... I hope you will continue to have similar posts to share with everyone! I believe a lot of people will be surprised to read this article!
  io games

  OdpowiedzUsuń
 10. The blog or and best that is extremely useful to keep I can share the ideas of the future as this is really what I was looking for,

  lennyfacetext.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Not all are true. Everyone has their own way of thinking but I think they have to reconsider. I like to argue for the most accurate results.
  http://fivenightsatfreddysplay.com

  OdpowiedzUsuń
 12. I have read your article, the information you give is very interesting.


  http://word-cookies-answers.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać