L'Atelier de Givenchy Gaiac Mystique

Perfumy marki Givenchy znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


Gaiac Mystique

Gaiac Mystique to najnowsze perfumy z niszowej linii L'Atelier de Givenchy. Już są w Polsce.


Pachną trochę dziwnie i naprawdę niszowo. Co więcej, są przy tym przyjemne w noszeniu i nie brakuje im urody. Gaiac Mystique nie jest jednak typową wariacją na temat drewna gwajakowego, bo bardzo dużo miejsca poświęcono w tej kompozycji innym nutom. Mamy więc irysa ukutego w kształt Insolence, mamy sporo bobu tonka oraz tłustą nutę węglowo-dymną. To tak w skrócie.

Zdjęcie promocyjne Gaiac Mystique oraz flakon

Jeśli miałbym opisać te perfumy za pomocą skojarzeń, to powiedziałbym, że pachną jak luksusowa szminka, którą ktoś wrzucił do pieca razem z szufelką węgla. Wszystko oczywiście z płomieniami w tle. I mimo tych dość ekstrawaganckich skojarzeń, Givenchy wciąż pozostaje zapachem eleganckim, szlachetnym i autentycznie pięknym.

Nutą pierwszego planu jest słodki, szminkowy irys, który nawiązuje mocno do tego z Insolence. Wtóruje mu pudrowa i nieco migdałowa woń bobu tonka znanego zresztą również z perfum Guerlain. Nowością, której nie wąchałem nigdy wcześniej są smolisto-tłuste nuty sadzy. To zasługa zawiesistego gwajaku prezentowanego w surowej, pozbawionej światła formie. Konstrukcja tej nuty jest zatem całkiem inna od M. Micallef Gaiac. Podobieństwem jest tylko ciepło. W Gaiac Mystique zamknięto jednak kroplę eliksiru zmysłowości, który sprawia, że kompozycja nie jest brzydka, lecz nawet w tej niszowej odsłonie zachowuje styl i piękno.

Szkic flakony L'Atelier de Givenchy Gaiac Mystique

Opinia końcowa o Givenchy Gaiac Mystique


Bardzo, ale to naprawdę bardzo podoba mi się kierunek, w jakim podąża kolekcja L'Atelier de Givenchy. Po świetnym Immortelle Tribal, Gaiac Mystique to kolejny ponadprzeciętny i oryginalny zapach. Oby tak dalej.


Nuty: bób tonka, irys, kadzidło, drewno gwajakowe
Rok premiery: 2015 (w Polsce chyba 2016)
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL
Trwałość: genialna, powyżej 8 godzin
Twórca: b.d.

Perfumy podobne: Chanel Misia, Guerlain Insolence, Carner Barcelona Palo Santo

Komentarze

 1. Piękny flakon, zapachu niestety nie znam, ale pewnie prędzej, czy później nadrobię zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marcinie, gdzie można go kupić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko w jednej perfumerii w Warszawie, w CH Arkadia.

   Usuń
  2. jeśli miałes na myśli Douglasa to nie mają, dzisiaj sprawdzałam.

   Usuń
  3. Miałem na myślę tę drugą. :)

   Usuń
 3. Lubię Insolence i chciałabym znaleźć coś podobnego do nich, ale Chanel Misia czy właśnie Gaiac Mystique są trudno dostępne i jakże drogie w porównaniu z Guerlain.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, że nie są tanie, ale to niejako świadczy o klasie samych Insolence - to, że zapachy w ich typie można znaleźć tylko na jeszcze wyższej półce.

   Usuń
  2. Poszukaj w S... cena też zwala z nóg ;), chyba że 819 zł to pikuś ;).

   Usuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać