Prada L'Homme

Perfumy marki Prada znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


Prada L'Homme

Kiedy w sierpniu publikowałem pierwszą minirecenzję Prada L'Homme, wiedziałem, że to perfumy o ponadprzeciętnej jakości. Wyróżniały się na plus w zalewie beznadziejnych męskich premier tego roku i właśnie dziś przyszedł czas, żeby to ostatecznie zweryfikować


Najważniejszą kwestią pozostaje fakt małej oryginalności kompozycji, która przypomina wcześniejsze zapachy marki Prada (z serii Infusion i Amber). Trudno jednak uważać to za wadę, kiedy weźmiemy pod uwagę niebywały kunszt połączenia irysa i ambry - sygnaturowych nut włoskiej firmy, jak i to, że na rynku wciąż jest to mariaż niespotykany i wyjątkowy. Żadna inna marka nie zdecydowała się na jego naśladowanie.

W gamie Prada L'Homme znajdziemy też perfumowane mydła

L'Homme to perfumy klasyczne, garniturowe i chłodne. Czuć w nich cień nuty mydlanej, lecz dzięki temu kompozycja kreuje też wrażenie czystości, które zwłaszcza na początku jest dość migotliwe i świetliste (za ten efekt pewnie odpowiadają pewne tony cytrusowe). Zapach w żadnej chwili nie robi się ciężki czy przesadnie orientalny. Irys trzyma się chłodnej strony mocny i tylko czasami rzuci w nos bardziej metalicznym niuansem. Zaznaczam jednak, że bez przerwy L'Homme trzyma fason i nie wpada w chemiczne niuanse. Oczywiście, nie łudzę się, że do produkcji kompozycji wykorzystano naturalny absolut irysa, ale najważniejszy pozostaje fakt dobrego zagrania syntetykami, które wcale nie pachną sztucznie.

Oficjalna fotografia L'Homme i La Femme

Oprócz tego warto wspomnieć o pewnym śladzie skórzano-zamszowym, który kreowany jest zapewne przez złożenie nut paczuli i fiołki. Z jednej strony wnosi on do kompozycji ślad ciepła, ale jednocześnie pozostaje wytrawny i kreuje pewien dystans. Ten wyniosły chłód jest zresztą cechą charakterystyczną L'Homme od początku do końca.

W momencie przejścia serca w bazę, gdzieś po 3-4 godzinach od aplikacji, Prada L'Homme muska obszary przykurzone i tańsze w wydźwięku od wcześniejszych nut, lecz mimo tego nie przekroczona zostaje granica stylu i dobrego smaku. Zapach powoli gaśnie na skórze, staje się trudny do określenia - drzewny i pudrowy jednocześnie, lecz bardzo delikatny.

Opinia końcowa o Prada L'Homme


Nie ośmieliłbym się porównywać L'Homme z serią Infusion i Amber, ponieważ od testów tamtych zapachów minęły lata, ale jestem pewien, że klimat obecnej premiery i jej jakość nie jest niczym nowym. Nie zmienia to jednak faktu, że na tle obecnych nowości Prada pokazała nam jedne z najciekawszych perfum tego roku.


Nuty: ambra, irys, geranium, neroli, pieprz, cedr, fiołek, paczula
Rok premiery: 2016
Twórca: Daniela Andrier
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 50 i 100 mL
Trwałość: średnia, około 5-6 godzin

Reklama perfum Prada L'Homme


Komentarze

 1. fajnie że następują po sobie recenzje dwóch najważniejszych dla mnie premier roku - Prada i nowy Lalique :) M.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic mnie tutaj nie zaciekawiło a Amber i Iris uwielbiam. Za ważną poznania premierę w tym roku uważam pojawienie się Bentley for Men Absolute z racji olbrzymiego podobieństwa z Gucci pour Homme, niemniej za najciekawszą premierę uważam Venetian Bergamot.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No premiera w Polsce. Ale używany od dawna. Świetny zapach wypełnia luke po GPH

   Usuń
 3. Marcinie, co sądzisz o zakupie testerów z prefumerii e-glamour? Możesz zarekomendować? :)
  Pozdrawiam, Patrycja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli komuś nie przeszkadza częsty brak korka lub ładnego opakowania to nie widzę przeszkód

   Usuń
 4. Jedno Pradzie trzeba przyznać, ich nuta mydlana jest wyjątkowa i bardzo mi się podoba od czasów pierwszej buteleczki Prada Amber Pour Homme, ciekaw jestem, czy ktoś jeszcze próbował skomponować tę nutę z innymi męskimi perfumami? :)

  Mam do Pana prośbę Panie Marcinie, mógłby Pan uzupełnić recenzje o etykiety ocen?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, uzupełnienie etykiet nie jest możliwe ze względów technicznych

   Usuń
 5. a jak ten zapach wypada w porównaniu z zeszłaroczną premierą - Infusioh d'Iris Cedre czyli naturalnym następca Infusion d'Homme?

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja mam z kolei gorącą prośbę o recenzję nowszej wersji Prada L’homme L’eau, która bardzo mnie urzekła choć czuję w niej chłodną miętę to w składzie jej brakuje ale być może to mój nos nie rozpoznaje któregoś składnika :0

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać