Chloe Love Story Eau Sensuelle

Perfumy marki Chloe znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


Chloe Love Story Eau Sensuelle

Nowy rok i również Chloe przedstawia nowy zapach. To Love Story Eau Sensuelle


Słowa klucze to jak zwykle kobiecość, zmysłowość i wyrafinowanie. Nuda.

Znacznie ciekawiej jest jednak na poziomie samego zapachu. Chloe przedstawia rzetelną, dość ciekawą, choć jednocześnie daleką od awangardy wariację na temat kwiatu pomarańczy. Najważniejsze jest to, że kompozycja wyróżnia się już podczas testów blotterowych w perfumerii. Rzadko bowiem perfumiarze decydują się na kreację kwiatu pomarańczy w wersji pudrowej, a tym bardziej, kiedy mówimy o zapachu mainstreamowych, który ma przede wszystkim przynieść zysk.

Chloe Love Story Eau Sensuelle 50 mL w firmowym pudełku
 
Love Story Eau Sensuelle rozpoczyna się od razu kwiatem pomarańczy w formie rozbielonej, mlecznej, nieco pudrowej. Jednocześnie czuć cytrusowe iskry, więc śmiem twierdzić, że oprócz kwiatu pomarańczy wykorzystano tu parę kropli olejków ze skórek bergamotki lub pomarańczy. Otwarcie zasługiwałoby na wielkie uznanie, gdyby nie pojawiająca się nuta plastikowo-szamponowa. Nie jest to na szczęście detal istotny i nie wpływa na całościową ocenę kompozycji.

Mikstura rozwija się na skórze dość leniwie. Jest pościelowa, rozanielona, powolna. Podoba mi się jednak kierunek, w którym Chloe zmierza. Tracone są bowiem wszelkie sztuczności, a sam kwiat pomarańczy gubi iskry i przemieszcza się w stronę cichego buduaru. Jest to z pewnością najważniejsza różnica względem klasycznych Love Story, gdzie neroli przybrało formę lekką i świeżą. Wersja Eau Sensuelle na dobrą sprawę mogłaby być oddzielną kompozycją. Dodatkową zaletą jest naturalny i przyjemny fundament bez nut zakurzonych i tanich.

Reklama perfum Chloe Love Story Eau Sensuelle

Przy tym wszystkim zaznaczam, że bodźce generowane przez Eau Sensuelle są znacznie delikatniejsze niż choćby przez kwiat pomarańczy z Roberto Cavalli Eau de Parfum, że nie wspomnę o niszowych wariacjach w stylu Lutensa. To sprawia, że propozycja Chloe może być rozpatrywana jako korespondująca np. z Prada Candy Kiss.

Opinia końcowa o Chloe Love Story Eau Sensuelle


Bardzo dobry debiut roku w wykonaniu Chloe, choć znowu nie jestem przekonany, że to najlepszy wybór na sezon wiosna/lato. Zimą Love Story Eau Sensuelle gra bardzo ciekawie. Czy w cieple będą to równie dobre perfumy?


Nuty: kwiat pomarańczy, heliotrop, piżmo, drewno sandałowe
Twórca: Anne Flipo, Domitille Bertier, 
Rok premiery: 2017
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 75 mL
Trwałość: średnia, około 5-6 godzin

Reklama perfum Chloe Love Story Eau Sensuelle


Komentarze

 1. Kwiat pomarańczy w wydaniu pudrowym,to może być coś dla mnie.Perfumy od zawsze miałam,tak kilka ulubionych, teraz trochę więcej.A odkąd zainteresowanie zamieniło się w codzienną lekturę o nich zauważyłam,że mój gust oscyluje wkoło białych kwiatów i nut pudrowych.Lubię też drzewne podane w ciekawy sposobi,lub przełamane czymś dymnym...Rozmarzyłam się odrobinę.A wracając do tematu pozycja obowiązkowa do testów oczywiście.

  Millenia

  OdpowiedzUsuń
 2. Kwiat pomarańczy obecnie króluje u mnie w postaci Classique Intense od Gaultier, który okazał sie dla mnie odkryciem jak jeden na milion. Tym chętniej wypróbuje nowy zapach od Chloe :) ciepłe pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako miłośniczka Prada Candy Kiss muszę koniecznie spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa jestem też opinii o Roses de chloe.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać