Prada Olfactories Marienbad

Perfumy marki Prada znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


Prada Marienbad

Marienbad to prawdopodobnie najbardziej dymny, kadzidlany i niszowy zapach z ultraluksusowej linii Prada Olfactories


Seria ta nie jest dostępna w Polsce, zresztą podobny stan rzeczy dotyczy ubrań i akcesoriów Prada. Stąd trudności z poznawaniem marki i samych zapachów. W moim przypadku za całe zaplecze do napisania tej recenzji posłużył jeden test globalny. Jeden, lecz obfity na szczęście. Z tego też powodu dzisiejszy wpis będzie ledwie rysem, a nie jakąś bardzo szczegółową analizą.

Grafika Prada Olfactories Marienbad

Zapach w pierwszej chwili przypominał mi nadpaloną skórę z wyraźnym akcentem zakrzepłego, starego olejku różanego. Mocny początek był nieco mdły, słodki, ale z duża ilością dymu przez cały czas. Dosłownie parę minut później obraz wyraźnie przeszedł w stronę Bottega Veneta Eau de Parfum. Z tą tylko różnicą, że Marienbad był zdecydowanie bardziej ciemny i wciąż z tą charakterystyczną nutą osmalonej skóry.

Prada wykreowała jednak cielesny, ciepły pierwiastek w tych perfumach, który frapuje i jest takim światełkiem w czarnym jak śmierć tunelu.

Prada Marienbad

W miarę upływu czasu element ten zyskuje na znaczeniu. Marienbad się ociepla, gubi okopcone akordy i staje się zapachem jaśniejszym, nieco słodkim, w którym nuta skórzana traci cała swoją agresywność. W tym momencie nie poruszamy się już w wokół skojarzeń z Bottega Veneta Eau de Parfum, ale wchodzimy w tony L'Artisan Dzing. Kto zna obie kompozycje, ten wie, że obraz nuty skórzanej jest w nich przedstawiony całkowicie odmiennie.

W najgłębszej zaś bazie Prada jest już typowo miękkim, złocistym, choć wciąż skórzanym zapachem.

Opinia końcowa o Prada Marienbad


Kompozycja jest bez dwóch zdań niszowa, ale jednocześnie bardzo perfumeryjna. Czuć w niej kunszt i autentyczne emocje. Na pewno będę chciał ją jeszcze przetestować.


Nuty: oud, kadzidło, wanilia, skóra
Rok premiery: 2016
Twórca: Daniela Roche Andrier
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL wyłącznie w wybranych butikach Prada
Trwałość: bardzo dobra, około 8-9 godzin

Komentarze

 1. Dobry wieczór, mała literówka: Daniel_a Andrier ...
  P.S. Czy zna Pan dawne/wycofane Kenzo Amour Le Parfum_złoto brązowy flakon? Ciekawa jestem opinii ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Już poprawiłem (i przy okazji znalazłem kilka innych literówek).

   Co do Kenzo, to niestety nie pomogę. Nigdy ich nie wąchałem.

   Usuń
  2. ... nigdy mi nie przeszkadzają żadne Pana literówki, ale tym razem nieśmiało skorygowałam, bo dla tych co nazwiska nie znali, męski flakon + kobiecy nos jest podpowiedzią czy warto i komu warto sięgnąć po tester ... Myślę, że płeć nosa jednak nieświadomie narzuca myślenie o zapachu na etapie tworzenia, mimo, iż jesteśmy mixem pierwiastków, to jednak ...

   Usuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać