YSL Le Vestiaire des Parfums Tuxedo

Perfumy marki Yves Saint Laurent znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


YSL Le Vestiaire des Parfums Tuxedo
Yves Saint Laurent Le Vestiaire des Parfum Tuxedo

Tuxedo - perfumy pochodzące z ekskluzywnej linii Yves Saint Laurent Le Vestiaire des Parfums - w końcu pojawiają się na blogu


Szczęściem w nieszczęściu niechaj będzie fakt, że tym razem kusił nie będę. Poprzedni zapach tej serii, o którym pisałem - Vinyle - był świetny i naprawdę wart grzechu. Tuxedo takie nie jest.

To aromat paczulowo-ambrowy, opisywany też jako dymny i przyprawowy. Tak jest w teorii, ponieważ praktyka wygląda nieco inaczej. Zapach ten bowiem od razu po aplikacji kojarzy się z klasyką męskiej perfumerii. I niby tak miało być, bo sama marka Yves Saint Laurent otwarcie pisze o męskich pierwiastkach Tuxedo. Problem leży w tym, że akord ten przypominam paczulę w wersji koszmarków XXI wieku. Nie ma tu szlachetności, a całość ma wydźwięk podróbek z dyskontu - zasłodzonych i plastikowych.

YSL Le Vestiaire des Parfums Tuxedo
Oficjalne fotografie perfum Tuxedo z linii Le Vestiaire des Parfums

Dopiero z czasem kompozycja zbiera punkty. Pojawia się subtelnie słodki akord przyprawowy, a gdzieś w tle mignie smuga dymu - raczej drzewnego i ciepłego, nie kadzidlanego. Wyraźnie schodzimy do skojarzeń z gładką, drogą skórą, czymś cielesnym, ale jednocześnie wyczuć można w Tuxedo tony ziołowe i herbaciane. Nie będą błędem też skojarzenia z mlekiem i czymś trochę pudrowym, złocistym.

Na etapie serca i bazy akord ambrowo-paczulowy traci na szczęście cały ładunek taniości, który wyznaczał jego ramy na początku. Zazwyczaj kierunek rozwoju jest przeciwny i to baza poraża syntetycznością.

Opinia końcowa o Yves Saint Laurent Le Vestiaire des Parfum Tuxedo


Perfumy przyjemne i miłe, złociste, ale dość masowe. Wąchając je w ciemno pewnie nie zwróciłbym uwagi, że to element tak luksusowej, niszowej kolekcji.


Najważniejsze cechy:

 • - tani, męski, słodki początek
 • + ładna nuta herbaciono-ziołowa
 • + ciepła, cielesna baza

Nuty: 

ambra, paczula, kardamon, czarny pieprz, akord zielony, kolendra, bergamotka, fiołek, róża, konwalia, wanilia

Twórca: 

b.d.

Cena, dostępność, linia: 

woda perfumowana dostępna w pojemności 75 i 125 mL

Rok premiery: 

2015

Komentarze

 1. Coraz częściej nie zgadzam się z ocenami bądź recenzjami autora lecz nadal czytam :) Genialnie mi się nosi ten zapach. Bardzo dobry odbiór otoczenia. Osobiście dałbym przynajmniej 8 no ale to moje zdanie :)
  CichyCzytelnik

  OdpowiedzUsuń
 2. Między 6,5 a 8,0 wcale nie jest tak daleko :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać