Rouge Bunny Rouge Arcane - najdroższe perfumy w Polsce

Rouge Bunny Rougre Arcane
Rouge Bunny Rouge Arcane


Nie mogę sobie odmówić przyjemności napisania kilku słów o prawdziwej gwieździe Impressium, czyli najdroższych perfumach dostępnych nie tylko w tej perfumerii, ale w ogóle w Polsce (mówimy o zapachu, a nie np. wysadzanych brylantami flakonach) - Rouge Bunny Rouge Arcane


Nie chcę w tym miejscu przytaczać całej historii tej kompozycji i informacji o flakonie, który wykonano ręcznie z kryształu. Skupię się na samej zawartości.

Arcane zaraz po swojej premierze został włączony przez markę Rouge Bunny Rouge do kolekcji czarnej - Provenance Tales. I faktycznie to pozostaje bezsprzeczne, choć nieco zaskakujące. Zazwyczaj kompozycje ultraluksusowe (kosztujące około 1000 EUR i więcej) są bardziej zachowawcze, bo i gust zapachowy osób bardzo bogatych nie zawsze jest tak rozwinięty jak ich portfel.

Najbliżej Arcane do Embers. To woń kadzidlana, głęboko żywiczna i oparta na czystku labdanum. Taka konstrukcja zapewnia jej spore ciepło i gorącą cielesność, co wynika z samej natury ingrediencji - labdanum z tego powodu nazywane jest roślinną ambrą. Niestety, albo i "stety", perfumy te prezentowane są w formie pomady i mimo olbrzymiej trwałości nie projektują bardzo mocno, co utrudnia obiektywną ocenę.

Rouge Bunny Rouge Arcane i główne nuty: szafran
Rouge Bunny Rouge Arcane - nuty główne

Z tego też powodu Arcane nie ma budowy trójdzielnej, a bardziej okrągłą. Tli się na skórze, migocze, ale nie zmienia się w sposób bezwzględny. To cały czas woń żywiczna, kadzidlana, ale nie dymna. Nie ma tutaj ani popiołu, ani dymu kadzidła, co zresztą ma też miejsce w Embers. Na ten obraz nałożono drugi filtr, który możemy nazwać drzewnym i złocistym - to tony orientalne, ciepłe, drzewne i miękkie. W tej grupie nut należy wymienić drewno sandałowe, wanilię, paczulę i szafran. Labdanum w tym wypadku spaja obie grupy: jest i żywiczne, i złocisto-drzewne.

Słowo o szafranie, ponieważ tutaj Rouge Bunny Rouge postawiło na totalny luksusu i zleciło wydestylowanie gotowej, najwyższej jakości przyprawy. To zaś sprawia, że prawdopodobnie mamy do czynienia z najdroższym składnikiem, jaki kiedykolwiek użyty był w historii perfumerii. Chociaż z drugiej strony należy zachować trzeźwy umysł i świadomość, że ilości tego składnika są zapewne mikroskopijne w gotowym produkcie.

RBR Arcane: kryształowy flakon i zdobione puzderko (pudełko)
Kryształowy flakon Arcane w ręcznie robionym puzderku

Opinia końcowa o Rouge Bunny Rouge Arcane


Na pewno w tym miejscu wypadałoby napisać, czy zapach wart jest swojej ceny, 4200 złotych za 17 mL.

Zapewniam Was, że nie jest tego wart tak samo jak torebki Hermes, suknie Chanel czy kreacje Dior. Dobra luksusowe mają to do siebie, że nie płacimy za nie ich realnej wartości...

Gdyby jednak Arcane występowało jako woda perfumowana w cenie standardowej dla czarnej linii, to poleciłbym ją z czystym sumieniem, bo zapachowo to produkt o wielkiej wartości, który bez cienia wątpliwości stawiam na poziomie Embers.

Nuty: 

szafran, labdanum, kadzidło, wanilia, paczula, drewno sandałowe, drewno cedrowe, piżmo

Rok premiery: 

2017

Cena: 

czysty ekstrakt perfum w formie pomady; 4200 zł za 17 mL

Twórca: 

b.d.

Trwałość: 

bardzo dobra, powyżej 10 godzin

Reklama perfum Rouge Bunny Rouge Arcane


Oficjalna fotografia perfum Rouge Bunny Rouge Arcane

Komentarze

 1. W perfumerii Q też są perfumy w takiej cenie - Diaghilev Roja Dove. Kosztują € 1 003.00. Tyle że za tę cenę jest cały duży flakon 100ml perfum, więc Arcane rzeczywiście biją je ceną na głowę. Te perfumy Roja Dove są piękne, ale niestety poza zasięgiem.
  Marcinie, a czy RBR oferuje jakieś próbki Arcane, żeby można było się zapoznać z tym cudem? Z opisu są bardzo "moje", aczkolwiek przyznam, że perfum w formie pomady nie lubię, tak jak i wszelakich attarów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za Pana recenzje. Może się to wydawać dziwne, ale do mojej kolekcji kupuję tylko te polecane na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Marcinie, z innej beczki całkowicie. Zamierzam kupić perfumy Chloe Edp. Na e-glamour 30 ml w cenie ok.150 zł. Zainteresowałam się tą perfumerią, bo ją polecasz...ale czy nie wydaje Ci się podejrzana ta niska cena? Obawiam się podróbki. Czy kupowałes perfumy, gdzie przeskok cenowy był o min.100 zł między tymi w internecie a np. Douglasie? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam skorzystać z wyszukiwarki na blogu :)

   Usuń
 4. Panie Marcinie!
  Czytalem , ze w koncepcie Phaedon , sam P.Guillaume jest tworca jedynie Rouge Avignon i Antigua , natomiast inne perfumy tworzyli chociazby Anne-Cecile Douveghan - Tabac Rouge , czy Daniele Maniquant, Catherine N`Guyen. Moglby sie Pan do tego newsa odniesc?!
  Pozdrawiam , Marek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Marku,
   wedle mojej wiedzy pozostali perfumiarze zostali "zaproszeni" do kreacji pierwotnych wersji zapachów Phaedon - krótkiej serii zaraz po debiucie tej marki na rynku. Aktualne wersje są już dziełami Pierre Guillaume.

   Natomiast w tej kwestii nigdy nie będziemy mieć 100% pewności, bo takie informacje nigdy nie są oficjalnie komunikowane...

   Usuń
  2. Dziekuje!!za wyjasnienie.
   Ktore perfumy z kregu Phaedon uwaza Pan za numer 1??:):)
   Pozdrawiam , Marek.

   Usuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać