Calvin Klein Obsessed Intense for Women

Perfumy marki Calvin Klein znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


Calvin Klein Obsessed Intense for Women
Calvin Klein Obsessed Intense for Women

Nie zgadzam się z falami zawodów na temat pierwszego duetu Obsessed. Lawendowa wersja damska była jednym z najciekawszych zapachów ubiegłego roku, więc nie mogłem odmówić sobie przyjemności poznania nowych perfum Calvin Klein Obsessed Intense for Women


Teoretycznie kompozycja powinna być wzmocniona o tony ambrowe, ale w praktyce nie do końca jest to prawdą. Oczywiście, nutą pierwszego planu wciąż jest lawenda w swojej czystej i świdrującej formie, lecz jej otoczenie nie ma już subtelnie wełnianego charakteru.

Oficjalne fotografie perfum Calvin Klein Obsessed Intense for Women
Oficjalne fotografie perfum Calvin Klein Obsessed Intense for Women

Tym razem Calvin Klein mocno postawił na przyciężkie nuty kosmetyczne i sterylne. Przy testach nadgarstkowy spowodowało to, że moje myśli uciekły w kierunku kremu Nivea, lecz przy dłuższym i globalnym stosowaniu uznałem to za błąd. Są to bowiem zasuszone kremy, w których powstały zleżałe grudy, i w których utracono całą lekkość aromatu. Został toporny zapach czystej kompozycji zamkniętej w nieco zakurzonych, kruszących się bryłkach. Efekt ten sam w sobie jest bardzo ciekawy i pod względem perfumeryjnego kunsztu zasługuje na wyróżnienie, ale jednocześnie sprawia, że Calvin Klein Obsessed Intense for Women są perfumami mało kobiecymi i nie ma w nich tajemniczości, z której znany był klasyk (w sensie Obsessed for Women, a nie Obsession).

Calvin Klein Obsessed Intense for Women 50 mL
Calvin Klein Obsessed Intense for Women 50 mL

Zapach ma sporą moc, ale nie obfituje w feerie zmieniających się obrazów. Jest przyciężki, lecz chłodny jednocześnie - trochę tak jakby mroźne powietrze dostało się do naszych płuc i zaczęło dusić. Ewentualnie jakby przysypała nas lawina.

W bazie za dużo chemii wyłamuje się z całościowej sfery kompozycji, co dodatkowo obniża ocenę.

Opinia końcowa o Calvin Klein Obssesed Intense for Women


Bardzo oryginalna kompozycja, która zapewne na długo zapadnie mi w pamięci. Nie ma w niej jednak tych iskier, które stanowiły o wyjątkowości wersji pierwszej.


Najważniejsze cechy:

 • + mocna, czysta lawenda
 • +/- akord zasuszonego i skoncentrowanego kremu Nivea
 • - chemiczna baza

Nuty: lawenda, fiołek, akord piżmowy, akord ambrowy, elemi, szałwia, labdanum, cytrusy
Rok premiery: 2018
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 mL
Trwałość: dobra, około 6-7 godzin

Reklama perfum Calvin Klein Obsessed Intense for Women
Komentarze

 1. Szkoda tej chemicznej bazy, ale i tak uwazam je za piekny zapach <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Calvin Klein wyraźnie ruszył do przodu i lata "biedny perfumowej" ma za sobą. To dobrze i Obsessed Intense for Women jest tego kolejnym przykładem

   Usuń
 2. O! Myślałam, że to DK Black Cashmere...

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekałam na tą opinie, dziękuję... jednak nadal nie wiem na którą wersję się zdecydować...:D, ale którąś muszę, bo są piękne...:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlaczego ten zapach tak mi bardzo przypomina Burberry The Beat? To mandarynka? Nie widzę w składzie nic innego co by je łączyło, a to coś jest takie specyficzne a nie umiem ogarnąć swoim laickim nosem co to jest :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać