Nasomatto Nudiflorum | perfumy i opinie
 • Nasomatto Nudiflorum

Próbki i perfumy Nasomatto Nudiflorum znajdziesz w Impressium


Nasomatto Nudiflorum
Nasomatto Nudiflorum

Nasomatto Nudiflorum dzisiaj przybyło do Impressium, ale ja miałem szczęście poznać je już jakiś czas temu, choć mała próbka z flakonu nie wystarczyła na wielkie testowanie


Oficjalny opis mówi o tym, że to perfumy kwiatowe, puszyste, imitujące woń skóry ocierającej się o drugą skórę. Prawda jest jednak nie do końca taka, choć tony tego typu faktycznie w tej kompozycji występują.

Nudiflorum pachnie jak kobierzec wygrzanych w słońcu kwiatów, które kwitną w sercu leszczynowego, mrocznego lasu, a chociaż kwiaty rosnące pod baldachimem drzew nie mogą być wygrzane słońce, to spróbujmy sobie jednak to wyobrazić.

Nasomatto Nudiflorum
Nasomatto Nudiflorum

Woń orzechów laskowych miesza się z białym, bogatym i czystym kwieciem. W tle przenika aromat suchego, hipnotyzującego drewna, a całość przy tym jest lekka i niosąca w górę. Wetiwer, drewno sandałowe, bogaty akord kwiatowy z jaśminem, ylangiem, gardenią i znaczącym udziałem koktajlu białego piżma - tak właśnie mógłby wyglądać spis nut Nudiflorum, gdyby był opublikowany. I może jeszcze bób tonka z magnolią?

Podkreślenie wymaga fakt, że Alessandro Gualtieri tym razem nie postawił na woń zabójczo bogatą i upajajacą (jak wycofana Nuda lub Narcotic Venus). Nudiflorum próbuje popchnąć nas w kierunku nieba, co wyróżnia tę kompozycję od drzewnych i przysadzistych zazwyczaj premier Nasomatto.


Nasomatto Nudiflorum - materiały reklamowe
Nasomatto Nudiflorum - materiały reklamowe

Sam akord orzechowy jest zielony, drzewny i absolutnie nie może być nazwany smakowitym (przypomina trochę Hermessence Vetiver Tonka). Przypuszczam, że wrażenie takie jest generowane przez wetiwer.

Opinia końcowa o Nasomatto Nudiflorum


Ciekawe przedstawienie nut piżmowych, kwiatowych i wetiwerowo-orzechowych. Zaskakuje lekkość połączona ze stanowczością kompozycji. Cieszy fakt, że Gualtieri znowu przedstawia bardzo, bardzo dobre perfumy

Najważniejsze cechy:

 • + zielony, orzechowo-wetiwerowy akord serce
 • + ciepłe białe kwiaty bez tonów inwazyjnych lub duszących
 • + akord czystych piżm połączonych z tonami kremowego drewna sandałowego, bez tonów chemicznych i zakurzonych (to ważne)

Nuty: wetiwer, białe kwiaty, piżmo, drewno sandałowe, bób tonka, magnolia
Rok premiery: 2018
Twórca: Alessandro Gualtier
Cena, dostępność, linia: ekstrakt perfum dostępny w pojemności 30 mL
Trwałość: dobra, około 7-8 godzin

6 komentarzy:

 1. W trzecim zdaniu - nie 'ponieważ', ale 'chociaż' ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Marcinie, a jak z projekcją i trwałością?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo że Nudiflorum jest ekstraktem perfum, to trwałość i projekcja są po prostu "dobre", ale nie "genialne".

   I w mojej ocenie przegrywa np. z wodami perfumowanymi Intense od Nicolai czy najtrwalszymi ekstraktami Nasomatto z Black Afgano na czele.

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję za odowiedź, to dla mnie istotna kwestia.

   Usuń
 3. Ładny plakat. Dłonie imitujące dym.

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz nie zapomnij się podpisać - choćby imieniem (zwłaszcza, jeśli oczekujesz mojej odpowiedzi).