Jak powstają perfumy Nicolai?

Niszowe perfumy Nicolai

Pewnie wiele osób interesuje, w jaki sposób powstają perfumy artystyczne, które nie są produkowane na linii produkcyjnej?


Jedna z najstarszych i najbardziej cenionych marek tej grupy - Nicolai Parfumeur Createur - uchyliła rąbka tajemnicy w krótkim filmie ukazującym, jak działa rodzinna firma.

Wielokrotnie powtarzałem, że dla mnie Nicolai jest absolutnie szczytowym osiągnięciem francuskiej sztuki perfumeryjnej, w którym połączone dawny kunszt i warsztat rodziny Guerlain ze współczesnym brzmieniem kompozycji.

A tak wygląda to w praktyce:

Perfumy Nicolai Impressium

Komentarze

 1. Świetny filmik

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie popracuje tam za darmo choćby parę dni:)anna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio na stażu był tam najmłodszy panicz Guerlain - Paul (wnuk Jean-Paula), który szykuje się do przejęcia sterów w marce Guerlain po Thierrym Wasserze.

   Wiem, że atmosfera w pracowni Nicolai jest świetna i kto raz zacznie tam pracę, to nie zmienia już miejsca :)

   Usuń
 3. Drogi Marcinie,który z zapachów Nicolai poleciłbyś dla mężczyzny lat 40,w ciemno,taki bezpieczny,ale zarazem intrygujący, koło którego nie można przejść obojętnie, Monika miłośniczka OJ Amber Royal,które poznałam dzięki Twojemu blogowi,p.s.świetna robota.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moniko, w ciemno poleciłbym L'eau miXte - biorąc pod uwagę zbliżające się lato i to, że perfumy te podobają się praktycznie każdemu, a przy tym są oryginalnie skomponowane i trwałe (choć teoretycznie to tylko woda odświeżająca).

   Cuir Cuba również można rozważyć, ale jeśli komuś nie przeszkadza subtelna i delikatna nuta lukrecjowo-anyżowa. To mój ulubiony zapach Nicolai i nie uważam, żeby był kontrowersyjny, ale wiem też, że (zwłaszcza kobiety) potrafią go odbierać różnie

   Usuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać